Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Temný úsvit

Olivia Rönningová sa rozhodla vrátiť k policajnej práci. Služba ju privedie na policajnú stanicu v Höganäse v južnej časti...


🍎 Vypredané
13,90€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Olivia Rönningová sa rozhodla vrátiť k policajnej práci. Služba ju privedie na policajnú stanicu v Höganäse v južnej časti Švédska. Keď mestečkom Arilde otrasie hrozná vražda trojročného dievčatka, Olivia sa zapojí do vyšetrovania.
O niekoľko dní príde o život ďalšie dieťa, sedemročný Aram, a to podobným brutálnym spôsobom. Tentoraz sa to stane vo Värmdö neďaleko Štokholmu. Prípadu sa ujíma skúsená kriminalistka Mette Olsäterová.
Tom Stilton sa opäť venuje svojmu najväčšiemu nedoriešenému prípadu, vražde eskortnej prostitútky Jill, na ktorý nemôže zabudnúť.
Špičková odborníčka Marianne Boglundová v laboratóriu skúma biologické vzorky obetí. Jej výsledky vedú k nečakanému zvratu vo vyšetrovaní.
Pátranie sa dostáva do zákulisia politiky, zachytáva fenomén strachu z prisťahovalcov a nenávisť šíriacu sa internetom, násilie a brutalitu, únik k sektám založeným na podivuhodných náboženských a sexuálnych princípoch. Spočiatku nejasné stopy však vedú aj do minulosti.
Zo švédskeho originálu Svart gryning (Norstedts, Stockholm 2014) preložila Mária Bratová.

Ukážka textu z knihyPobrala sa preč. Nekráčalo sa jej dobre, s opuchnutou nohou sa krívajúc predierala lesom. Už po niekoľkých minútach bola donútená zastať a oddychovať. Oprela sa o skrútený kmeň pod hrubými konármi a lapala dych. Zrazu prudko, reflexívne otočila hlavu, lebo mala pocit, že tu nie je sama. Akoby po lese chodil ešte ktosi. No videla len stromy a v diaľke tmavý skalný útes. Krívajúc, ale tak rýchlo, ako len vládala, sa pohla ďalej. Ani netušila, kde hľadať cestičku, z tej zišla a stratila ju, keď vyliezla hore. Teraz sa zrejme nachádzala kdesi nad ňou. Viedol ju len inštinkt. Vedela však, že táto oblasť je popretkávaná chodníčkami, takže skôr či neskôr na nejaký musí natrafiť.
Trvalo takmer dvadsať minút, kým konečne vyšla z obkľúčenia stromov a ocitla sa na cestičke. Vyšliapaná zem jej uľahčila chôdzu, dokonca ešte trochu pridala do kroku. Pohľad upierala pred seba. Najprv videla len konáre, čo sa hojdali vo vetre, ale zrazu zazrela bicykel. Stál pri hrubej borovici, presne tam, kde ho nechala. Dokrivkala k nemu a vytlačila ho na cestičku. Už naň takmer nasadla, keď si všimla na zemi kus papiera. Zohla sa poň. Bol to útržok mapy. Vopchala si ho do vrecka bundy, nasadla na bicykel a bez obzretia sa pohla.
Až keď sa blížila k Mölle, uvedomila si, že jej zelená čelenka zmizla.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Svart Gryning Rok vydania: 2015 ISBN: 9788055144054 Rozmer: 150×235 mm Počet strán: 392 Väzba: pevná Štýl: psychologický, politický, napínavý, tragický, špionážny, mysterióznyJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách