💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Sprisahanie mocných - Carlo Adolfo Martigli

Sprisahanie mocných

Worms 1521. Kacírske tézy mnícha Martina Luthera postavili do pozoru celú rímskokatolícku cirkev a tá ho teraz núti odvolať...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
14,90€
Zľava 93%
1,00€

Worms 1521. Kacírske tézy mnícha Martina Luthera postavili do pozoru celú rímskokatolícku cirkev a tá ho teraz núti odvolať všetky výroky. Luther nemieni ustúpiť, naopak naďalej cirkev ostro kritizuje. Pod hrozbou najprísnejšieho trestu hľadá útočisko u najvplyvnejšieho muža Nemecka, ak nie Európy. Je ním bankár Jakob Fugger, ktorý stojí za úspechom všetkých potentátov Európy vrátane pápeža aj samotného cisára. Fugger má obrovský záujem, aby sa Lutherovi nič nestalo, no najmä aby realizoval svoje myšlienky.
Do Fuggerovho sídla na príkaz záhadného mandanta prichádza ešte jeden nečakaný hosť. Je ním Paolo de Mola, mladík s pohnutou minulosťou. Jeho cieľ je však celkom odlišný.
Nastáva čas, keď si cirkev aj Luther musia vybrať medzi mocou a ľudom. Pri rozhodovaní zaváži sila, ktorá dodnes vládne celému svetu – peniaze.
Z talianskeho origináluLa congiuradeipotenti
(Longanesi& C., Italy 2014) preložilaMartina Kolenová.

Ukážka textu z knihySrdce mu prestalo biť vo chvíli, keď začul ťažký klus. Vzápätí jeden z dvoch rytierov prešiel pred neho. Jediným šľahnutím biča koňa zastavil a otočil. Zohol sa v sedle a pozrel sa mu do tváre.
„Vy ste ten, ktorého volajú Martin Luther?“
„Na čo to chcete, pre Božie zmilovanie, vedieť?“ preľakol sa mních.
Celý čas bol stlačený medzi dvoma koňmi. Cítil ich dych a teplo, ktoré vychádzali z otvorených nozdier.
„To je on, Erazmus,“ zvolal druhý rytier.
Luther sa nemohol ani nadýchnuť, keď ho vyzdvihli za ramená, a ani nezakričal, keď cítil, ako mu zaväzujú čiernu kapucňu okolo krku. Nepodarilo sa mu ani pomodliť, hoci to skúšal a stískal prsty, zápästia mal zviazané. Pálenie kože ho sužovalo a pri každom poskoku koňa mu ostne vrážali medzi lopatky, stále na to isté miesto. Počul, ako kopytá dupocú po kameňoch nejakého mosta, bez pochýb toho pekelného nibelungovského, a vo chvíli keď sa zastavili, mal srdce v krku. Keď potom začul slabé špliechanie a naložili ho na nejakú loďku, pochopil, že ho zabijú.

Originálny názov: La congiuradeipotenti Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 154×235 mm ISBN: 9788055142890 Počet strán: 312 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách