Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ!

Prehodnotenie nevery

Čo nás môže nevera naučiť o láske

Esther PerelBajkal (2023)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,90€
Zľava 15%
14,40€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Nevera môže pár pripraviť o vzťah, o šťastie, o samotnú identitu. Taká bežná ľudská skúsenosť a pritom zostáva tak málo pochopená. Čo si máme myslieť o tomto odvekom tabu – všeobecne zakazovanom, a predsa rovnako všeobecne praktizovanom? Prečo ľudia podvádzajú – dokonca aj tí, ktorí žijú v šťastných manželstvách? Prečo nevera tak veľmi bolí? Čo presne máme na mysli, keď hovoríme o nevere? Existuje vôbec manželstvo odolné voči nevere? Je možné milovať viac ako jednu osobu naraz? A môže nevera niekedy manželstvu aj pomôcť? Autorka v tejto pútavej knihe prepája skutočné prípady z praxe s prenikavou psychologickou a kultúrnou analýzou.

Nevery nás môžu veľa naučiť o vzťahoch ako takých – čo očakávame, čo si myslíme, po čom túžime a čo považujeme za svoje právo. Ponúkajú jedinečný pohľad na naše osobné a kultúrne postoje k láske, túžbe a záväzkom. Skúmaním zakázanej lásky z viacerých uhlov Esther Perel pozýva čitateľky a čitateľov na úprimný, zrelý a často aj provokatívny pohľad na moderné vzťahy v jeho mnohých variáciách.

Ako ona sama poznamenáva: „Láska je chaotická a nevera ešte viac. Ale je to zároveň aj okno ako žiadne iné do hlbokých zákutí ľudského srdca.“

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2023 ISBN: 9788099975409 Rozmer: 134×205 mm Počet strán: 328 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách