Nové septembrové knižné zľavy sú TU!

Milica a knieža

Historická romanca nám odkryje doteraz nepoznané stránky života slávneho muža z našej dávnej minulosti. Dejiny rodu...

Tatiana MackováArtis Omnis (2014) • Séria Nitky osudu • Edícia Kvety vášne

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
11,90€
Zľava 10%
10,71€

📚Prečítaná za 8,33€ (Zľava 30%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Historická romanca nám odkryje doteraz nepoznané stránky života slávneho muža z našej dávnej minulosti.

Dejiny rodu Merovejovcov sú plné intríg, nenávisti a krviprelievania. Osirelý potomok mocných panovníkov, vychovávaný slovanskou pestúnkou, vyrastá v horách divokej Gálie, kde počúva príbehy o barbarských hrdinoch a sníva o dobrodružstvách. Postupom času sa z odvrhnutého princa stáva odvážny bojovník, ktorý prijme návrh franského kráľa odísť s karavánou zbraní do nebezpečného kraja za Dunaj. Tak sa v časoch boja proti avarskému útlaku zrodí medzi Slovanmi legenda o tajomnom franskom kupcovi Samovi, ktorý až tu, ďaleko od domoviny, naplní svoj osud. Prišiel, aby si svojou odvahou získal úctu, oslobodil ich, zjednotil a napokon im vládol. Prišiel, aby medzi nimi spoznal nielen sám seba, ale aj lásku jedinej ženy, o ktorej srdce sa oplatilo bojovať.

Ukážka textu z knihy„Snáď by sme mali najprv dohodnúť podmienky obchodu,“ pripomenul nedočkavý Vlaslav.
Knieža ale pokrútil hlavou. „Nenecháme predsa hosťa hladného a smädného,“ namietol rázne. „Pred dobrým obchodom sa treba posilniť!“
Skôr ako ktokoľvek z nich stihol odpovedať, z vedľajšej miestnosti sa ozval nástojčivý detský plač.
„Musím ísť nakŕmiť syna. Pošlem Milicu, aby vás obslúžila,“ povedala Verana Veličovi. Ten prikývol, sprevádzajúc ženu láskyplným pohľadom. Len čo zmizla za závesom, koža sa opäť odhrnula a dnu vošla mladučká, sotva šestnásťročná dievčina.
Samo si ju premeral s neskrývaným obdivom. Ich pohľady sa nečakane stretli a on pocítil doteraz nepoznané rozpaky. Dievčina sa na neho krátko, nesmelo usmiala, hneď nato pristúpila ku kniežaťu, ktorý ju jemne chytil za ruku a pozrel na hosťa.
„Toto je Milica, moja sestra.“

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2014 ISBN: 9788089718108 Rozmer: 135×204 mm Počet strán: 176 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčinaŠtýl: erotický, romantický, historický

Zaradené v kategóriách