Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Malé Karpaty Príbeh pohoria (Ján Urbánek) - Ján Urbánek

Malé Karpaty Príbeh pohoria (Ján Urbánek)

Autor Ján Urbánek opisuje v knihe Malé Karpaty – Príbeh pohoria reliéf južnej časti Malých Karpát v troch významových...

Ján UrbánekVEDA (2014)

🍌 Odosielame o 8 dní.
14,90€
Zľava 7%
13,86€

Autor Ján Urbánek opisuje v knihe Malé Karpaty – Príbeh pohoria reliéf južnej časti Malých Karpát v troch významových rovinách. V prvej hovorí o jednotlivých geomorfologických formách, o priestorových kompozíciách, ktoré vytvárajú, a o ich hierarchickom usporiadaní. V druhej významovej rovine sa sústredil na geomorfologické procesy, ktoré toto široké spektrum foriem vytvorili, rozpráva príbeh malých i väčších foriem a napokon načrtáva aj príbeh celého pohoria. Zameral sa na južnú časť Malých Karpát, no ich história je zasadená do celoslovenského geomorfologického kontextu. V tretej významovej rovine sa čitateľ oboznámi s geomorfológiou, so spôsobom, ako geomorfológovia myslia, ako si kladú otázky a hľadajú na ne odpovede.
Jadrom knihy je komplexná geomorfologická mapa. Text spolu s obrázkami má funkciu podrobných vysvetliviek k tejto mape. Záverečná kapitola opisuje cestu, ako sa formovali názory slovenských geomorfológov na reliéf Malých Karpát.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788022413626 Počet strán: 144 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách