Nové septembrové knižné zľavy sú TU!

Madam Churchill

Za každým úspešným mužom stojí silná žena. Výnimkou nebol ani Winston Churchill.


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
21,90€
Zľava 10%
19,71€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Za každým úspešným mužom, hľadaj ženu. Za Churchillom stála lady Clementine!

Neuveriteľný román o žene, ktorá mala obrovský vplyv na jedného z najvýznamnejších ľudí sveta počas prvej a druhej svetovej vojny. Keď sa mladá Clementine Hozierová vydala za Winstona Churchilla, geniálneho politika s progresívnymi názormi, vedela, že jej muž je predurčený stať sa veľkým vodcom celého národa. Ich manželstvo zďaleka nebolo len tradičným spojením muža a ženy.

Clementine stála Winstonovi po boku nielen v rodine, ale aj v politike. Stala sa jeho radcom aj strážcom a neraz mu dokonca zachránila život. Napriek tomu táto ambiciózna žena túžila po niečom viac, chcela vystúpiť z manželovho tieňa. Ako človek s vrodeným záujmom o politiku – najmä o ženské volebné právo a spoločenskú a humanitárnu problematiku – bola brzdená vtedajšími nariadeniami, ktoré ženám zakazovali zapájať sa do politickej sféry. Ona si však dokázala uplatniť nárok na svoj politický priestor. Našla si jedinečnú rolu za oponou a počas druhej svetovej vojny aj na očiach verejnosti a využila ju pre dobro britského ľudu. Nesklonila hlavu ani pred očakávaním okolia, ani pred nepriateľom. Nevydesili ju hrôzy vojny a v jej temnote našla vlastnú cestu.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Lady Clementine Rok vydania: 2023 Odporúčaný vek: 15+ ISBN: 9788056632048 Rozmer: 145×230 mm Počet strán: 344 Väzba: pevná Jazyk: slovenčinaŠtýl: historický, politický, životopisný

Zaradené v kategóriách