📚 Viac ako 60 000 kníh doručíme do Vianoc!🎄

Proroctvo

Nina Greyová sa iba nedávno zotavila z nebezpečného konfliktu s peklom, a už je nútená deliť si čas medzi štúdium na...

Jamie McGuireYOLi (2014)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
11,90€
Zľava 75%
3,00€

Nina Greyová sa iba nedávno zotavila z nebezpečného konfliktu s peklom, a už je nútená deliť si čas medzi štúdium na Brownovej univerzite a spoločnosť Titan Shipping. Nastúpila do firmy ako praktikantka, aby v jej vedení neskôr nahradila zosnulého otca. O jeho násilnej smrti sa jej sníva každú noc, zároveň ju trápi pocit viny, že jej dobrý kamarát Ryan kvôli nej odišiel bojovať do Afganistanu, a Claire, sestra jej budúceho manžela Jareda, musela letieť za oceán, aby Ryana chránila. Nina nepovažuje nočné mory za svoj najväčší problém, lenže v tom sa veľmi mýli.
Jared sa zo strachu o Ninin zhoršujúci sa zdravotný stav rozhodne Shaxovi ukradnúť pekelnú bibliu, aby v nej vyhľadal odpoveď, ako priateľke pomôcť. V boji s novým nepriateľom, ale po boku nových priateľov sa naplnia jeho najstrašnejšie obavy. Zúfalý mladík stojí pred ťažkou voľbou: buď na vlastnú päsť bojovať proti peklu, alebo rozpútať vojnu s nebom.
Proroctvo je po Prozreteľnosti (Ikar 2014) druhý diel fantasy trilógie odohrávajúcej sa v mestečku Providence.

Z anglického originálu Requiem (Jamie McGuire, LLC,
Blackwell 2011) preložil Michal Jedinák.

Ukážka textu z knihyJack zovrel knihu a rozbehol sa k východu. Rozrazil dvere, zastal, oprel sa rukami o kolená a lapal dych. Potom sa vystrel a oprel sa o dvere, tvár zdvihol k oblohe a zavrel oči.
„Bože, pomôž mi,“ zašepkal.
Vresk na okamih ustal, aby sa vzápätí znova zarezal do vzduchu.
Jack mi po prvý raz pozrel do očí. Mal strach – ten som na ňom dosiaľ nevidela. Spočiatku to bol čudný pocit, lebo ma nemohol vidieť. Na tvári sa mu rozlial známy rozhodný výraz: „Zachránim ťa, Nina.“
Potom, akoby nič nepovedal, rozhliadol sa a hľadal najlepšiu únikovú cestu.
V okamihu, keď sa rozhodol, drevo zapraskalo, dvere za ním explodovali a pomedzi triesky sa k nemu načahovali desiatky dlhých pazúrovitých rúk. Jack vyvalil oči. Démoni ho zdrapili za hrudník, za nohy, krk a tvár. Ostré nechty mu prenikli cez košeľu a zaborili sa do tela. Z otvorených rán vytekala krv.
„Nina!“ vykríkol. Dlhočizné pazúry mu driapali kožu. Ruky a nohy mu vyleteli dopredu, telo sa ohlo a zmizlo, vtiahnuté do pekla, ktoré ho čakalo v dome.
„Otecko!“ zavolala som do tmy.

Originálny názov: Requiem Jazyk: slovenský Rok vydania: 2014 ISBN: 9788055139913 Rozmer: 145×226 mm Počet strán: 320 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách