Máj, nové knižné zľavy až do 80% maj!

Uspávač

V mrazivej štokholmskej noci kráča po železničnom moste mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V...

Lars KeplerIkar (2014) • Séria Joona Linna • 4. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,90€
Zľava 28%
12,20€

📚Prečítaná za 10,99€ (Zľava 35%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákupV mrazivej štokholmskej noci kráča po železničnom moste mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V nemocnici zistia, že Mikael je už sedem rokov vyhlásený za mŕtveho. Pred trinástimi rokmi sa údajne stal jednou z posledných obetí sériového vraha, ktorého zatkol svojský komisár Joona Linna. Jureka Waltera odsúdili a zatvorili na uzavreté oddelenie psychiatrického ústavu. Kde teda žil Mikael celých trinásť rokov?
Nečakané svedectvo a prekvapujúca Mikaelova výpoveď vyvolajú obnovenie uzatvoreného prípadu. Polícia sa dostáva do časovej tiesne, lebo v hre je záchrana ďalšieho ľudského života. Jediná možnosť, ako sa vo vyšetrovaní pohnúť ďalej, je kontakt s beštiálnym Jurekom Walterom. Treba preniknúť do jeho blízkosti a získať si jeho dôveru. V tej chvíli sa však začína hra mačky s myšou - ale kto sa vlastne s kým zahráva? Ožívajú aj nočné mory Joonu Linnu, lebo vrah trpko poznačil nielen osud desiatok ľudí, ale aj jeho.

Uspávač sa pokladá za doteraz najvydarenejšie dielo Larsa Keplera. Prekonal všetky očakávania a splnil najnáročnejšie kritériá kvalitného kriminálneho románu.

Zo švédskeho originálu Sandmannen (Albert Bonniers Förlag, ScandBook AB, Smedjebacken 2012) preložila Mária Bratová.

Ukážka textu z knihy


Mikaelovi začala klipkať hlava. Nasilu otvoril oči, civel do tmy, potom sa trochu presunul a oprel sa dlaňami o chladnú stenu. Obrátil sa k matracu a uvedomil si, že si musí ľahnúť, skôr než stratí vedomie. Vtom sa mu podlomili kolená.
Spadol, udrel sa o tvrdú dlažbu, stiahol ruky pod seba a do blížiaceho sa spánku mu prenikla bolesť z dlaní a ramien.
Sťažka sa prevalil na brucho a pokúšal sa liezť, no nevládal. Zostal ležať lícom na betónovej dlážke. Chcel čosi povedať, ale už nemal hlas.
Oči sa mu zatvorili, hoci sa zo všetkých síl premáhal.
Vo chvíli, keď sa prepadával do spánku, počul, ako do tmavej miestnosti vošiel Uspávač a na svojich tenkých nohách vyliezol po stene až na strop. Tam zastal, vystrel ruky a pokúšal sa ho chytiť porcelánovými končekmi prstov.
Mikaela zahalila čierňava.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Sandmannen Rok vydania: 2014 ISBN: 9788055137810 Rozmer: 158×234 mm Počet strán: 480 Väzba: pevná s prebalom Štýl: mysteriózny, psychologický, napínavýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách