Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

PRÍBEHY TATRANSKÝCH ŠTÍTOV III+IV (2 DVD) - Pavol Barabáš

PRÍBEHY TATRANSKÝCH ŠTÍTOV III+IV (2 DVD)

Príbehy tatranských štítov III. - Posadnutí horami: Keď stál 16-ročný chlapec na brehu Morského oka, pocítil túžby byť prvý...

Pavol Barabáš • K2 studio (2013)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
10,90€
Zľava 7%
10,14€

Príbehy tatranských štítov III. - Posadnutí horami: Keď stál 16-ročný chlapec na brehu Morského oka, pocítil túžby byť prvý na vrchole Mengusovského štítu. Hnala ho túžba po ocenení, uznaní, alebo po zdolaní nezdolateľného? Jeho výstup zmenil v Tatrách mnohé. Posadnutosť byť prvý na vrchole sa pri Lomnickom štíte zmenila na posadnutosť zdolať jeho západnú stenu. Vyzývavá stena lákala dvoch mladých poľských lezcov. Len náhoda dopomohla k víťazstvu jedného z nich. Obaja však zaplatili v horách najvyššiu cenu.

Príbehy tatranských štítov IV. - Posledný z posledných: Vysoké Tatry očarili mnohých. Karol Englisch nestál ako prvý len na vrchole Javorového, či Ostrého štítu, ale i na 30-tich ďalších. Pochybnosti o jeho výstupoch a konflikty s rivalmi ho nakoniec donútili z Tatier odísť. Navždy v nich zostal knieža Christian Kraft von Hohenlohe, bez ktorého by Tatry nevyzerali tak, ako ich poznáme. Jeho zver sa dodnes prechádza v najkrajších dolinách. Fotografom, horolezcom a pavúkom nedala spávať platňa Malého hrotu. Voľnosť z pohybu a spätosť s týmito horami napĺňa i dnes človeka šťastím.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 135×190 mm Dĺžka: 74 Obal: DVD obal

Zaradené v kategóriách