📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Kristovci - Emília Mihočová, Ľubo Bechný, Terézia Rončáková

Kristovci

Kniha rozhovorov o viere 12 osobných rozhovorov s kresťanmi rôznych cirkví a z celého Slovenska: Karol Mika, Róbert...


🍌 Odosielame o 4 dni.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Kniha rozhovorov o viere

12 osobných rozhovorov s kresťanmi rôznych cirkví a z celého Slovenska:
Karol Mika, Róbert Bezák, Michal Valčo, Terézia Lenczová, Daniel Pastirčák,
Miloš Kovačka, Štefan Hríb, Ľudovít Fazekaš, Branislav Škripek, Slavomír Slávik, Daniel Hevier, Ján Grešo

Kniha rozhovorov o viere. Názov Kristovci odkazuje na označenie prvých kresťanov v Antiochii a vytvára ekumenický dáždnik pre katolíkov, evanjelikov aj členov Cirkvi bratskej. Dvanásť slovenských osobností hovorí o svojom stretnutí s Bohom a o prežívaní vzťahu s ním, o povolaní a poslaní, o čítaní znamení čias... Úprimné životné príbehy podnecujú do uvažovania o vlastnom živote. Čitateľ sa stane svedkom zázrakov. Zažije úžas a pristihne sa pri modlitbe. Dojem umocňuje dôkladné knihárske spracovanie s dôrazom na profesionálnu portrétnu fotografiu, veľkorysosť priestoru, grafickú výpoveď, kvalitu papiera i tlače. Výrazná pevná obálka a originálny formát dávajú knihe darčekový vzhľad.


O knihe napísali


Knížka Kristovci mě zaujala ze tří důvodů. Jednak a především proto, že poskytuje čtenářům zcela jedinečný doprovod na cestě zralé, promýšlené a prožívané víry. Za druhé, že zde vedle sebe hovoří a sdílejí se křesťanské osobnosti z několika křesťanských církví. Pravá jednota církve se totiž často děje napříč jemnými věroučnými rozdíly, což samozřejmě neznamená, že ony rozdíly postrádají jakýkoli smysl. Přesto centrum víry, ať už tam či onde, nemůže být jiné než Ježíš Kristus, a proto je napínavé sledovat, jak se kdo k tomuto centru vztahuje. A za třetí nutno zmínit, že podobný projekt se zatím v českých zemích neuskutečnil, takže Slováci zase jednou Čechy předběhli…

Martin T. Zikmund, zahraniční redaktor Katolického týdeníku (Praha)Žijeme v dobe plnej informácií, ktoré sa nám ponúkajú, ba až vnucujú z každej strany. Vyškolení PR manažéri a marketingoví pracovníci vedia, ako nás „kúpiť“ pre svoj produkt. A výsledok? My už nemusíme rozmýšľať, len konzumovať. Stačí žiť prítomnosť a hlavne žiť pre seba. Dvanásť konkrétnych životných postojov v hľadaní pravdy a v nasledovaní Krista v knihe Kristovci je práve opakom toho, čo ponúka dnešná mediálna doba. Týchto dvanásť osobnosti je skutočných, dokonca s viacerými som mala tú česť aj úzko spolupracovať. Ich život je autentický, nie je z virtuálneho sveta. Pre mňa sú títo vzácni ľudia povzbudením v budovaní dialógu medzi sebou, v pluralite názorov a s víziou žiť večne. Knihu Kristovci s jej osobnosťami vrelo odporúčam nielen ju mať v knižnici, ale aj uskutočňovať jej odkaz, že žiť pre druhého sa vždy oplatí!

Marcela Dobešová, predsedníčka občianskeho združenia Fórum životaSvedectvo o viere patrí k životu kresťana. Viera sa rodí z počúvania. Tak to rozpoznal už apoštol Pavel, keď písal kresťanom do Ríma. Pochopil, že informácia o Ježišovi Kristovi sa môže stať evanjeliom len vtedy, keď ju niekto osobne odovzdá ďalej (R 10,14-21). Nie však iba ako neutrálnu informáciu, ale ako hodnotu, ktorá určuje život človeka. Zároveň však nie je úplne samozrejmé, že veriaci ľudia o svojej viere hovoria. Myslím, že by to ani nemalo byť samozrejmé. Svedectvo o viere nemožno vynucovať, ani sa nesmie stať chvastaním, či duchovným exhibicionizmom. Skôr má byť čímsi, čo prirodzene vyplynie zo životných postojov veriaceho. V tom vidím mimoriadnu hodnotu zámeru, ktorý stojí za knihou Kristovci. Portrétuje ľudí, ktorí svojim spôsobom života a svojimi postojmi nútia ostatných okolo seba pýtať sa prečo žijú tak ako žijú.

Ondrej Prostredník, evanjelický teológ a šéfredaktor mesačníka Cirkevné listy

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 220×220 mm ISBN: 09788097146207 Počet strán: 128 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách