V šálke je charakteristická kvalitnou krémou a výraznou, sviežou arómou. Chuť je dobre vyvážená, vanilková sladkosť sa kombinuje s miernou aciditou a ľahkou horkosťou. V závere niekedy cítiť chuť čokolády.
Ročne sa v Peru dopestuje takmer 250 tisíc ton zelenej kávy, ktorá sa ďalej spracováva tzv. mokrým spôsobom. Jej zber prebieha najčastejšie v mesiacoch máj až september.
Káva sa v krajine začala s úspechom pestovať už v osemnástom storočí a aj dnes tvorí kávové odvetvie významnú časť celkovej poľnohospodárskej produkcie krajiny a Peru je v celosvetovom rebríčku siedmym najväčším producentom zelenej kávy.
Pestuje sa tu výlučne druhArabica a predovšetkým vo verziiTypica. V súčasnosti je v Peru viac ako sto tisíc drobných pestovateľov kávy, ktorí pracujú na svojich asi hektárových farmách ďaleko od civilizácie. Aj preto sa káva dopestovaná v Peru považuje za čistú, priemyslom nezaťaženú plodinu.
Prémiová odrodová zrnková káva
Typ: Arabica 100%
Hmotnosť: 1kg
Balenie: trojvrstvový obal, jednocestný ventil pre uchovanie arómy
Praženie: stredne tmavé (mediumdark)
Katalógové číslo:
100085
Rozmer:
140×305 mm
Váha:
1000g
Balenie:
vákuové balenie