Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Objavenie Tróje - Vojtech Zamarovský

Objavenie Tróje


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
13,51€
Zľava 7%
12,56€

Kniha od známeho autora pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o stratené a znovu objavené svety dávnoveku a o ich kultúru, je napísaná prístupným štýlom, a napriek tomu je podložená vedeckými faktmi. Čitateľ sa môže vybrať na cestu po stopách Homérových hrdinov, nájsť odpovede na mnohé otázky okolo Iliady a Odysey – najstarších pamiatok gréckej literatúry a neodmysliteľnej súčasti nášho kultúrneho dedičstva.
Schliemann pokladal Homéra nielen za básnika, ale i za historika – a na úžas všetkých súčasníkov našiel miesto, kde kedysi stála Trója, a vykopal jej hradby. Kniha rozpráva o jeho neuveriteľnom živote, zostupoch do hlbín tisícročí, v ktorých objavil nielen nesmierne poklady trójskych a achájskych kráľov, ale i prastarú kultúru, o ktorej ľudstvo doteraz nemalo tušenia.

Slovný výklad je doplnený bohatým ilustračným materiálom, ktorý pozostáva z ilustrácií, nákresov, plánov a fotografií súčasného stavu.Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 165×240 mm ISBN: 9788080465988 Počet strán: 228 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách