📚 Horúce knižné zľavy

Deti nás učia


🍎 Vypredané
5,94€

 "Som otec dvoch detí: každý deň je to pre mňa intenzívna a prekvapujúca skúsenosť. Život s mojimi deťmi je ustavičným zemetrasením: rúcajú sa pradávne istoty, zanikajú staré, zabehnuté myšlienkové pochody, vznikajú nové city a pocity. Naučil som sa brať sám seba na ľahšiu váhu a znova som objavil schopnosť čudovať sa. Slovom, zmenil som sa.
Som zároveň psychológ, a tak som skúmal, čo sa odohráva v mojom vnútri. Presvedčilo som sa, že rodičovské povolanie môže v človeku plodiť sklamanie a únavu, ale zároveň mu môže ponúknuť jedinečnú príležitosť rozvíjať sa, rásť. Deti, všetky deti sú totiž bezprostredné, spontánne, originálne a plné nadšenia: keď sme s nimi, môžeme sa veľa naučiť.
A ďalej, keď nás dostávajú do úzkych (čo je nevyhnutné), nútia nás siahať po vlastných vnútorných zdrojoch a vedomostiach, o ktorých ani sami netušíme, že ich máme. Z ťažkých chvíľ môžeme vychádzať silnejším slobodnejší.
V tejto knižke vysvetľujem, ako nás život s deťmi mení. Je to kniha, ktorá má rodičom povedať, že naša práca nie je iba ťažká drina, ale aj duchovné dobrodružstvo. A napokon je to kniha určená všetkým tým, ktorí sa chcú znovu priblížiť nevinnosti a nádhere priskoro zabudnutého sveta."

Jazyk: slovenský Rozmer: 140×210 mm ISBN: 8085752905 Počet strán: 185 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách