🚚 Pozor! Poštovné ZADARMO na všetky objednávky Zásielkovne

Kniha Štúdio 6 - Liza Marklundová

Štúdio 6

V Štokholme nájdu v lete zavraždenú mladú ženu. Brutálny zločin so znakmi sexuálneho násilia sa stáva senzáciou pre stránky...

Liza MarklundováIkar (2013)

🍎 Vypredané
13,90€

V Štokholme nájdu v lete zavraždenú mladú ženu. Brutálny zločin so znakmi sexuálneho násilia sa stáva senzáciou pre stránky novín v čase uhorkovej sezóny. Z vraždy podozrievajú ministra, a keďže o pár týždňov sú parlamentné voľby, mediálne šialenstvo naberá na obrátkach.
Annika Bengtzonová je stážistka v novinách Kvällspressen. Pre mladú reportérku je to šanca, ako získať stále miesto. Jej ambície však majú privysokú cenu. Vyšetrovanie ju privedie do mestského podsvetia – do erotických klubov – ale na druhej strane do vysokých politických kruhov. V stávke je spravodlivý trest za smrť mŕtvej ženy a Annikina budúcnosť.

Zo švédskeho originálu Studio Sex (Piratförlaget, 1999)
preložila Jana Melichárková.

Ukážka textu z knihy


– Mŕtva je mladá žena. Bola identifikovaná ako Hanna Josefin Liljebergová, devätnásťročná, bytom v Štokholme. Príbuzných sme vyrozumeli.
Annika pocítila pálenie v žalúdku. Zakalené oči dostali meno. Opatrne sa poobzerala dookola, aby videla, ako kolegovia zareagovali. Nikto nepohol ani brvou.
– Dievča prišlo o život zaškrtením, – pokračoval tlačový hovorca. – Čas smrti nie je ešte presne stanovený, ale mohlo sa to stať medzi treťou a siedmou dnes ráno.
Chvíľu zaváhal a pokračoval.
– Obhliadka tela tiež svedčí o tom, že bola sexuálne zneužitá a znásilnená.
V Annikinej hlave blýskal obrázok, prsia, oči, výkrik. Tlačový hovorca vzhliadol od stola a svojich papierov.
– Potrebujeme pomoc verejnosti, aby sme chytili toho šialenca, – priznal unavene. – Nemáme toho veľa.

Originálny názov: Studio Sex Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 134×208 mm ISBN: 9788055131993 Počet strán: 408 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách