🍌 Februárová knižná akcia

Mona

Svet má na dosah revolučný vynález – prvý inteligentný počítačový program, ktorý umožňuje surfovať po trojdimenzionálnom...

Dan T. SehlbergIkar (2014)

🍎 Vypredané
14,90€

Svet má na dosah revolučný vynález – prvý inteligentný počítačový program, ktorý umožňuje surfovať po trojdimenzionálnom internete len silou myšlienky. Jeho tvorca Eric Söderqvist, vedec Kráľovskej technickej univerzity v Štokholme, ho najprv otestuje na manželke Hanne. Mladá a dovtedy vždy zdravá žena však po vysokých horúčkach a príšerných halucináciách z nevysvetliteľných dôvodov upadne do kómy. Je možné, aby ju nakazil počítačový vírus, schopný vyradiť z prevádzky bankové systémy Izraela a celého západného sveta?
Erica mučia výčitky. Za každú cenu musí získať antivírus. Vydá sa na zúfalú a riskantnú cestu za libanonským profesorom, ktorý vynašiel Monu – najnebezpečnejší vírus v histórii. V pätách má Mosad, Hizballáh aj FBI. Proti sebe sa tak postavia dvaja špičkoví informatici, prenasledovaní najhľadanejšími teroristami sveta. Ľuďom nakazeným smrteľným vírusom sa však čas neúprosne kráti. Čo ak Eric Hannu nezachráni?

Zo švédskeho originálu Mona (Lind&Co, Stockholm 2013) preložila Petra Mikulášová.

Ukážka textu z knihy„Láska, máš poriadnu horúčku.“ No Hanna len pevne upierala zrak do stropu. Ťažko dýchala. Vstal.
„Podľa mňa by si mala veľa piť.“ Z nočného stolíka jej podal pohár. Mechanickými pohybmi, neprítomne, ho chytila do ruky.
„Idem po mokrý uterák, dám ti ho na čelo.“
Vodu v kuchyni nechal odtiecť, kým nebola úplne studená. Potom v nej namočil uterák a starostlivo ho vyžmýkal. Zo spálne sa ozval akýsi rachot. Pustil uterák z rúk a rozbehol sa naspäť. Sedela na posteli. Pohár s vodou ležal rozbitý na zemi. Celá sa triasla a zrýchlene dýchala.
„Čo sa stalo?“
Pozrela mu do tváre, oči sa jej leskli od horúčky.
„To dievčatko ma nakazilo.“
Odhrnul jej vlasy, čo sa jej prilepili na tvár, a pokúsil sa ju primäť k tomu, aby si znovu ľahla.
„Aké dievčatko?“
Nechcela si ľahnúť.
„Mona! Nakazí nás všetkých.“
„Láska, ty blúzniš. Skús si ľahnúť.“
Mocne ho uchopila za zápästie, jej nechty sa mu zaryli do kože.
„Počúvaj! Zomrieme!“

Originálny názov: Mona Rok vydania: 2014 ISBN: 9788055138886 Rozmer: 155×237 mm Počet strán: 408 Väzba: pevná Jazyk: slovenčinaŠtýl: napínavý, mysteriózny

Zaradené v kategóriách