Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Klan Gucci

Skutočný príbeh o vražde, šialenstve, prepychu a chamtivosti

Sara Gay FordenTatran (2022) • Filmové spracovanie Klan Gucci

🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
28,90€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

V marci 1995 zastrelil neznámy páchateľ na ulici v Miláne Maurizia Gucciho, dediča ikonického módneho domu. O tri roky neskôr odsúdili jeho bývalú manželku Patriziu Reggianiovú, ktorú tlač nazvala „čiernou vdovou“, za objednávku jeho vraždy.

Manželstvo Maurizia a Patrizie, ktorá pochádzala z chudobnejších pomerov, bolo spočiatku ako z rozprávky. Žili v neuveriteľnom luxuse, míňali obrovské sumy peňazí a Patrizia sa snažila usmerňovať plachého manžela a zasahovať do riadenia firmy. Mauriziovi však chýbal podnikateľský duch, robil jedno zlé rozhodnutie za druhým a plnými priehrštiami rozhadzoval rodinný majetok.

Keď opustil manželku pre mladšiu ženu, Patrizia sa cítila ohrdnutá a ponížená. Po rokoch života vo svetle reflektorov nebola odrazu pre nikoho zaujímavá. Každým dňom v nej rástla túžba po pomste a ľútosť za všetkým, čo stratila, až v nej dozrelo šialené rozhodnutie. Príbeh klanu Gucci je príbehom troch generácií slávneho talianskeho módneho domu. Hovorí o skromných začiatkoch vo florentskej kožiarskej dielni, kde vznikali v rodinnej atmosfére priam „na kolene“ ikonické kabelky s bambusovou rúčkou, a pokračuje neuveriteľným rozmachom a expanziou do celého sveta, ktoré zabezpečila druhá generácia. Až s treťou generáciou prišli intrigy, zrada, rozpredávanie majetku a postupný úpadok končiaci osobnou tragédiou ženy, ktorá sa k svojmu činu nikdy nepriznala a zrejme ho ani neoľutovala.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: The House of Gucci Rok vydania: 2022 ISBN: 9788022213240 Rozmer: 147×229 mm Počet strán: 440+16 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčinaŠtýl: historický, napínavý

Zaradené v kategóriách