❄️Aktuálne knižné zľavy

Kniha Kto vytvoril Mesiac? - Christopher Knight, Alan Butler

Kto vytvoril Mesiac?

Môže byť Mesiac umelý? Môže byť dokonca dutý? Pri prirodzenom vesmírnom telese to zdanlivo neprichádza do úvahy. Čo...


🍎 Vypredané
11,90€

Môže byť Mesiac umelý? Môže byť dokonca dutý? Pri prirodzenom vesmírnom telese to zdanlivo neprichádza do úvahy.
Čo spôsobuje, že Mesiac sa otáča rýchlosťou rovnou presne jednej stotine rýchlosti, akou sa otáča Zem okolo svojej osi? A prečo je Mesiac presne 400-krát menší než Slnko a presne 400-krát bližšie k Zemi?
Prečo sme pri pohľade na každý významný aspekt týkajúci sa Mesiaca zistili ucelenú a dokonalú postupnosť celých čísel a nijaký podobný systém neexistuje pri ktorejkoľvek planétu alebo mesiaci v Slnečnej sústave?
Prečo geometrická sústava používaná v dobe kamennej tak dokonale zapadá do vzťahov týkajúcich sa Mesiaca?
Sú to naozaj pozoruhodné zistenia. Zachovajte si však otvorenú myseľ a zoznámte sa s presvedčivými argumentmi založenými na vedeckých dôkazoch a nezvratnej logike. Tie úplne zmenia spôsob, akým sa pozeráme na náš svet.
Ak by náš Mesiac neexistoval, neexistovali by sme ani my. Experti sa v súčasnosti zhodujú v tom, že vyššie formy života na Zemi sa vyvinuli práve vďaka Mesiacu.
Existuje Mesiac naozaj ako dôsledok zrážky počas náhodnej hry s vesmírnymi kolkami, alebo to bolo plánované - a ak áno, kto bol architektom? Závery sú ohromujúce!Z anglického originálu Who Built the Moon (Watkins Publishing, London 2005)
preložil Miroslav Gecovič.

Originálny názov: Who Built the Moon Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055133607 Počet strán: 264 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách