Bazár kníh za najsuper ceny!

Vražda advokáta Alexandra Horvátha (e-kniha)

PDF EPUB MOBI Daniel J. DančíkSeverín Sincilery (2021) • Séria Severín Sincilery • 3. diel

🌴 Okamžite na stiahnutie
8,90€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Základné fakty o prípade vraždy advokáta Horvátha sa stali časom obecne známymi. Mŕtvolu právnika našli v jeho vile v Lozorne 7. apríla roku 2008 o 22:30 dcéra spolu s matkou. Advokáta zabil jediný výstrel. Tesne pred smrťou volal kolegyni zo svojej firmy a pri hovore sa jej zmienil, že vo vile je cítiť acetón. Neskôr bolo zistené, že acetón sa dostal dnu cez navŕtané okenné tesnenie.
Polícia pracuje s verziou, že išlo o lúpežné vlámanie, ktoré sa zvrtlo a skončilo vraždou. Avšak prokurátor Dávid Haviar pracuje ešte s jednou možnou verziou a tá je aj dôvodom, prečo sa rozhodne osloviť súkromného detektíva Severína Sincileryho, s ktorým už v minulosti častokrát spolupracoval. A hoci v prípade dlhšie nenastáva žiadny pokrok, neskôr veci naberú nečakaný spád, dôjde k niekoľkým zvratom a tie zásadne zmenia pohľad na všetky dovtedajšie fakty.

Prípad vraždy advokáta Horvátha sleduje v periodickej tlači aj Malvín Guldán, ktorý sa nedávno zúčastnil vyšetrovania vraždy ministra kultúry Michaela Rusnáka. Tentoraz sa zapletie do prípadu zmiznutia petičných hárkov z bratislavského magistrátu. Primátor Teodor Harminc hovorí o krádeži, z ktorej obviňuje prevádzkovateľov hazardu, lebo petícia bola zameraná proti ich činnosti. No vyšetrovatelia nevedia rozlúsknuť jeden vážny problém – zo záznamu z kamery u podateľne magistrátu je úplne nepochybné, že nikto stadiaľ nemohol hárky odniesť, napriek tomu ich však okolo tisíc zmizlo. Podarí sa im napokon vyriešiť túto napohľad nadprirodzenú záhadu?

Rok vydania: 2021 Počet strán: 182 Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách