Jún, nové knižné zľavy až do 80%!

Jozef Golonka, rebel s číslom 9 - prečítaná (bazár kníh)

výborný stav = prečítaná kniha bez poškodenia


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,78€
Zľava 35%
8,31€

Príbeh žijúcej legendy z hokejovej siene slávy, nie len o hokeji, ale aj jeho súkromnom a spoločenskom živote...

Vydavateľstvo Verbis prichádza na knižný trh s knihou spomienok fenomenálneho hokejistu Jozefa Golonku. Ide o ucelený dej, ktorý zachytáva nielen jeho športovú kariéru, ale aj udalosti, ktoré mali vplyv na vývoj československého a neskôr slovenského hokeja. Dnes už sedemdesiatnik Golonka je vo svojej výpovedi veľmi úprimný, čo dodáva mnohým príbehom dokonalý punc autentickosti. Spoločne so skúsenou autorkou Marikou Studeničovou predkladajú čitateľovi príbeh človeka, ktorý celý svoj život zasvätil hokeju. Žiletka, ako Golonku prezývali, bol po dlhé roky ikonou československého hokeja, uznávaným hráčom, ktorý svojím kumštom privádzal fanúšikov do vytrženia. Jeho hráčske kvality ocenili hokejoví odborníci aj v zahraničí. Pre mnohých bude isto prekvapením, že Jožo Golonka bol vynikajúcim tenistom, juniorským majstrom Československa. Vo svojich spomienkach zachádza hlboko do svojho súkromia, zachytáva život od detstva cez dospievanie, vojenčinu, roky aktívnej športovej činnosti, pôsobenie na domácom ľade i v zahraničných kluboch. S nadhľadom komentuje aj svoju snahu pomôcť krajine v období, keď sa rodila demokracia.

Kniha je pripravovaná v troch častiach

Prvá časť je osobnou spoveďou významného slovenského športovca, ktorý je verejnosťou vnímaný aj pre jeho výrazný ľudský rozmer. Rozprávanie pána Golonku spracováva skúsená autorka, pani Marika Studeničová, ktoré má za sebou už niekoľko podobne koncipovaných kníh. Táto časť je delená na kapitoly mapujúce chronologicky život talentovaného športovca, tenistu a hokejistu. Jeho dilemu medzi týmito športmi. Jeho hokejový život, úspechy aj prehry. Búrlivú povahu so vzťahom k rebélii, a to nie len na športoviskách, ale aj neskôr v súkromí alebo pri presadzovaní jeho názorov na spoločenské udalosti. Podstatnou súčasťou tejto časti knihy sú aj tematické kapitoly, ktoré nám ponúkajú pohľad na Žiletku, ako Jožka Golonku prezývali, očami jeho bývalých športových súputníkov. Alebo jeho osobné dnešné pohľady na súčasné dianie v športe, ale aj v spoločnosti ako celku.

Druhá časť je tvorená bohatým výberom fotografií najmä z jeho športovej éry. Zachytávajú rôzne časti jeho kariéry, ale aj dokumentujú jeho súkromný život. Jednotlivé fotografie, ktoré zachytávajú rôzne časti jeho kariéry, ale dokumentujú aj jeho súkromný život a to nielen v minulosti, ale aj dnes. Fotografie sú čerpané najmä z bohatého súkromného archívu pána Golonku.

Tretia časť je tvorená názormi iných osobností športového a kultúrneho života od nás aj zo zahraničia (Vincent Lukáč, Pavol Hammel, Miro Žbirka, Dalibor Janda, Sergej Melnikov, Jaroslav Jiřík a ďalší)Rok vydania: 2008 Rozmer: 155×225 mm Počet strán: 253 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách