☀️Najväčšie letné 📚 zľavy! Pozri si program zliav

Hra Ďábelský profesor a Citadela času

Ďábelský profesor a Citadela času


🍌 Odosielame o 5 dní.
42,70€
Zľava 7%
39,71€

Diabolský profesor vlastní stroj času a úspešne ukradol najlepšie historické predmety nielen z minulosti, ale dokonca aj z budúcnosti. V hre Ďábelský profesor a Citadela času sa stanete súčasťou tímu, ktorý má za úlohu získať ukradnuté predmety a vrátiť ich do správnej doby. Musíte preniknúť na panstvo profesora a ujsť so štyrmi predmetmi skôr ako ich profesor pred vami ukryje.

Ďábelský profesor a Citadela času je skvelá kooperatívna hra, v ktorej sa musíte spojiť s kolegami - dobrodruhmi, aby ste zachránili niektoré z najslávnejších svetových pokladov z tajomného hradu diabolského profesora. Ten ukradol neoceniteľné poklady, ako je Mona Lisa alebo Rosettská doska a ukryl ich vo svojej citadele. Rýchlo aktivujte správne páky a spínače, nájdite cestu cez zamknuté dvere a zachráňte štyři poklady skôr ako profesor ukryje iné štyri poklady vo svojej tajnej skrýši.

Vo svojom ťahu si hráč potiahne dve karty zo svojho balíčka a jednu si nechá, rozhodne sa podľa toho, čo chce urobiť vo svojom ťahu. Potom má k dispozícii 3 akcie. Môže otvoriť dvere izby, v ktorej sa nachádza, alebo odísť do inej izby (ak sú dvere otvorené), zneškodniť pascu, alebo schmatnúť predmet. Použitie karty nie je akcia, pokiaľ to nie je v popise karty. Akcie môžete zopakovať aj viackrát, nemôžete ale vstúpiť do izby, v ktorej je profesor a tiež nemôžete odísť sami z domu.

Po ťahu každého hráča sa hýbe aj profesor. Jeho pohyby po panstve sa vymykajú akejkoľvek logike. Aby sa pohol hádže hráč 3 kockami. Jedna kocka určí o koľko sa pohne druhá figúrka profesora na hodinách; druhá a tretia kocka rozhodne, do ktorej izby sa pohne. Pri svojom presune zatvára profesor všetky dvere a znovu aktivuje všetky zničené pasce. Farba na kocke spolu so symbolom signálu ho teleportuje cez tajné chodby do izby so vzácnym ukradnutým predmetom.

Každý z predmetov má na sebe znázornený čas a jednu alebo viac pascí. Tri predmety sa uložia na herný plán. Na každý z nich sa položí jeden žetón v jednej farbe (červený, modrý a zelený) Rovnaké tri žetóny sa umiestnia aj na hodiny podľa času, ktorý je na predmete. Napríklad, ak na predmete Magna Carta je modrý žetón a je tam čas 45 minút, položíte modrý žetón na hodinách na 45. minútu od profesora. Ak profesor vstúpi na hodinách na tento žetón, predmet je už pre vás navždy stratený. A ak takto prídete o 4 predmety, hru ste prehrali. Stratený predmet položte na miesto, kam sa ukladajú skryté predmety a nahraďte ho novým. Žetón na hodinách dajte na správnu pozíciu a pokračujte v plnení misie.

Aby ste sa mohli zmocniť vzácneho predmetu, musíte sa uistiť, že všetky pasce znázornené na predmete sú deaktivované a pravdaže nemôžete vstúpiť do izby, v ktorej sa nachádza profesor. Na začiatku hry máte na pláne 8 pascí, 4 aktívne a 4 neaktívne. Čaká vás boj o vzácne predmety a občas aj o život s bláznivým profesorom. Získajte 4 predmety a spoločne porazte zlo v kooperatívnej hre Ďábelský profesor a Citadela času. Alebo profesor ukryje 4 predmety a vyhrá on. A vy sa môžete vydať na novú misiu.

Počet hráčov: 2-4 hráči
Dĺžka hry: 30-45 min.

Obsah
• 1 herní plán
• 5 karet postav
• 42 karet
• 6 figurek
• 6 značek pokladů
• 1 ukazatel hodin
• 18 dveří
• 18 žetonů pokladů
• 12 žetonů spínačů
• 3 kostky

Rok vydania: 2018 Odporúčaný vek: 8+ Rozmer: 300×300 mm Katalógové číslo: 6950

Zaradené v kategóriách