🎬 Kráľovská súťaž o filmové poklady!

Hra Micro Robots

Micro Robots


🍌 Odosielame o 5 dní.
12,99€
Zľava 7%
12,08€

Micro Robots je hra inšpirovaná hrou Alexa Randolpha Ricochet Robots, kde majú hráči čo najrýchlejšie prísť na spôsob, ako sa ich robot môže premiestniť po mriežke z jedného miesta na druhé.
Pred hrou si zostavíte hrací plán zo štyroch obojstranných častí, jedna strana je čierna a druhá medená, z ktorých vytvoríte štvorec. Na každej časti je zobrazených 9 kociek, teda keď použijete všetky štyri diely, bude to 36 kociek s číslami od 1 po 6 a v 6 farbách, pričom každá kombinácia farby a čísla sa objaví len jeden raz. Potom hodíte farebnou kockou a číselnou kockou, aby ste určili počiatočné miesto, kde umiestnite robota. Nezabudnite si začiatok označiť, lebo robot sa bude hýbať. A kolo môže začať!
Na začiatku kola hodíte oboma kockami a určíte tak miesto, kam sa má robot dostať. Môžete ho označiť víťazným žetónom. Zatiaľ to vyzerá až príliš jednoducho, však? V čom je teda háčik? Robot sa môže hýbať len rovno a na políčko, ktoré má rovnakú farbu alebo rovnaké číslo ako políčko, na ktorom robot práve stojí. Teda ak robot stojí na políčku 5-modrá, môžete sa pohnúť priamo buď na modré políčko, alebo na políčko s číslom 5. Ak ste sa pohli na políčko 5-žltá, môžete ísť priamo na žlté políčko alebo na políčko s číslom 5, atď.
Zatiaľ sme nespomenuli jednu z najdôležitejších informácií a súčasne veľkú výhodu tejto hry - všetci hrajú súčasne! Hráči preto nepohybujú priamo robotom na pláne, ale cestu hľadajú len v duchu.
Ten, komu sa podarí nájsť cestu, vykríkne počet ťahov a ukáže robotom cestu do cieľa. Ak skutočne vykoná počet ťahov, ktoré vykríkol, vezme si víťazný žetón, ak nie, jeden svoj žetón (ak je to možné) odovzdá hráčovi, ktorý ich má najmenej. Cieľové políčko sa stane počiatočným políčkom pre nové kolo.

Vyhráva hráč, ktorý ako prvý nazbiera 5 víťazných žetónov.

Jazyk: anglický Rok vydania: 2017 Odporúčaný vek: 8+ Katalógové číslo: 5136

Zaradené v kategóriách