🍂 Jesenné knižné zľavy 🌬️ OK, TO BER! 📚

Quantum

Eric ZimmermanREXhry (2015)

🍎 Vypredané
44,90€

V hre Quantum sa každý hráč stáva veliteľom vesmírnej flotily jednej zo štyroch ľudských frakcií, návzájom súperiacich pri dobývaní vesmíru. Flotilu vesmírnych lodí predstavujú kocky. Každá kocka svojou hodnotou ukazuje pohyblivosť lode, no zároveň táto hodnota ukazuje aj silu tejto lode v boji. Napríklad hodnota 6 na kocke znamená, že loď je rýchla a ďaleko doletí, ale je slabá v boji. Naopak hodnota 1 na kocka znázorňuje veľkú, málo pohyblivú, no o to silnejšiu bitevnú vesmírnu loď.
Každá hodnota na kocke teda zobrazuje iný typ lode a tie ešte majú aj každá svoju špeciálnu schopnosť, ktorú hráči môžu raz za kolo využiť. A čo je najlepšie, môžete svoje lode počas hry, s použitým kvantovej technológie, transformovať. Čo znamená, že jednoducho použijete svoje akcie na prehodenie kociek, čím zmeníte svoje lode. Náhoda tak má v tejto hre svoje miesto, ale iba vtedy keď to chcete.
V hre víťazíte stavaním kvantových planetárnych energetických blokov (Quantum Cubes). Vždy keď nejaký postavite získavate nejaké výhody, nové možnosti a schopnosti - rozšírite svoju flotilu, získate bonusový pohyb, novú permanentnú schopnosť a pod. Samozrejme, že ostatní hráči sa vám v tom snažia za každú cenu zabrániť. A preto na orbitoch jednotlivých planét zúria boje o najlepšie pozície. Hracia plocha je modulárna, v pravidlách nájdete 30 možných rozostavení a môžete vytvoriť aj svoje vlastné.
Elegantné mechanizmy a neskutočná variabilita spolu s jednoduchými pravidlami predurčujú túto hru, aby oslovila nielen začiatočníkov, ale aby plne splnila aj očakávania a požiadavky skúsených hráčov.

Obsah hry: 4 centrálne karty frakcií, 24 modulárnych dielov hracej plochy, 28 kociek frakcií, 2 bojové kocky, 28 Quantum kociek, 53 kariet, pravidlá v českom jazyku


Jazyk: anglický Rok vydania: 2015 Odporúčaný vek: 13+ Katalógové číslo: 2306

Zaradené v kategóriách