❄️Veľké knižné upratovanie!

Paperblanks - kniha hostí Grolier

čisté strany


🍎 Vypredané
29,20€

Vzhľad série Grolier Ornamentali je inšpirovaný jednou z posledných prác Jeana Groliera, ktorú charakterizuje pozlátená hnedá koža s ornamentom z jednoduchých línií a kvetinových vzorov so šesťcípou hviezdou v strede.

Zápisník je vyrábaný ručne v tvrdej väzbe so zatváraním na magnetickú sponu a s textilnými záložkami. Na konci zápisníka nájdete vrecko na vizitky, papiere či dokumenty.

Značka Paperblanks to je kvalita, elegancia, štýl i luxus.

Jean Grolier (1479 – 1565) bol francúzsky minister financií. Patril medzi najznámejších zberateľov kníh a ako prvý vyvinul unikátny orientálny štýl, ktorý sa stal vo svete jedným z najpoužívanejších. Napriek tomu, že bol Francúz, dával prednosť talianskemu umeniu svojho priateľa Aldusa Manutiusa, najznámejšieho tlačiara renesancie. Väčšina brilantnej práce bola vytvorená v Paríži. Zbierka kníh bola potom rozdelená na knihy, ktoré vytvoril pre seba a knihy, ktoré daroval. V dobe jeho smrti vlastnil jednu z najväčších a najrozsiahlejších súkromných knižníc na svete. Každá z jeho kníh bola mimoriadne kvalitná a spĺňala pravidlo „nenápadná a jednoduchá, napriek tomu bohatá a nadčasová“.

Originálny názov: Grolier Guest Book Rok vydania: 2013 Katalógové číslo: 9781439725979 Rozmer: 180×230 mm Počet strán: 144 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách