📚 Knižná akcia každý mesiac

Paperblanks - Tiger Lily

mini, čistý


🍎 Vypredané
13,95€

Dizajn luxusných zápisníkov značky Paperblanks zo série Mucha Collection je inšpirovaný tvorbou Alfonse Muchy (1860 - 1939).

Tlmená a komplexná paleta pastelových farieb a zmyselné, vinúce sa línie diela Alfonse Muchy predznamenali nový zlom v dejinách umenia. V prácach, ktoré sú pozoruhodné svojou mladistvou energiou a zjednodušeným štýlom, Mucha pomohol otočiť tradičný umelecký svet hore nohami. Po rokoch, keď pracoval v zabudnutí, sa stal v roku 1895 mladý Čech počas jednej noci senzáciou a to vďaka plagátu, ktorý vytvoril pre Sarah Bernhardtovú, v tej dobe najslávnejšiu parížsku herečku. Netrvalo dlho a "le style Mucha"- neskôr známy ako secesia – sa stal pojmom slúžiacim k popisu nového ducha transformujúceho mesto.

Zápisníky majú tvrdú väzbu a sú vyrábané ručne. Nájdete v nich textilnú záložku pre nájdenie správnej stránky a na konci vrecko na vizitky, papiere či iné dokumenty. Zatváranie tohto zápisníka je pomocou elastickej pásky/ magnetickej klopy. Špeciálne vytvorený papier zabraňuje presvitaniu atramentu.

Originálny názov: Tiger Lily Mini Unlined Katalógové číslo: PB2184-1 Rozmer: 95×140 mm Počet strán: 176 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách