Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Top trendy v bývaní/bydlení 2019

Top trendy v bývaní/bydlení 2019

MEDIA/ST (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
4,90€
Zľava 7%
4,56€

V najnovšom vydaní magazínu Top trendy v bývaní/bydlení sme sa zamýšľali nad tým, prečo sa niekto alebo niečo stane ikonou. Otázku v tomto znení sme položili osobám, ktoré sa v oblasti architektúry a/alebo dizajnu pohybujú už nejaký čas. Ikonické však môžu byť nielen samotné produkty, ale aj symboly či rôzne štýly. Napríklad taký Bauhaus. Legendárna nemecká škola, ktorá spojila architektúru, umenie, dizajn a remeslo. Tento rok uplynie od jej založenia sto rokov. Ikonická však nebola len samotná škola, ale aj jej predstavitelia. Marcel Breuer, Walter Gropius či Ludwig Mies van der Rohe – to sú len tri z veľkých mien, ktoré dal svetu nemecký Bauhaus. Produkty, ktoré vznikli z ich návrhov, sa stali skutočnými ikonami. Mnohé z nich „žijú“ dodnes, dokonca, pri príležitosti stých „narodenín“ Bauhausu, boli niektorí z týchto „klasikov“ odetí do nového šatu. Aj mnohé objekty stavebného umenia, ako môžeme definovať architektúru, sa stali ikonickými.
Napríklad dielo už spomínaného Miesa van der Rohe – brnianska vila Tugendhat, ktorú sme opätovne navštívili, aby sme sa utvrdili v tom, že teória o „voľne plynúcom priestore“, či Miesove výroky „menej je viac“ a „Boh sa skrýva v detailoch“, (nielen) tu majú svoje opodstatnenie.
Samozrejme, v magazíne predstavíme aj so „súčasné“ ikony dizajnu - dánsku dizajnérku Cecilie Manz, vo Švajčiarsku žijúceho slovenského dizajnéra Tomáša Kráľa, či talentovanú českú dizajnérku Luciu Koldovú. V rozhovore s Máriou Riškovou, riaditeľkou Slovenského centra dizajnu, si zaspomíname na Školu umeleckých remesiel, známu aj ako bratislavský Bauhaus. Okrem toho sa môžete tešiť nielen na naše tipy na horúce trendy aktuálneho roka, ale aj ďalšie inšpiratívne reportáže či rozhovory. Navyše, kokteil z čerstvých informácií budeme pre vás mixovať po celý rok. Môžete si ho vychutnať na portáli www.toptrendy.sk.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: neuvedený Výrobca: 9788089532414 Počet strán: 208 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách