Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov (Tibor Schlosser) - Tibor Schlosser

Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov (Tibor Schlosser)

Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov alebo jednoduchšie slovník cestného hospodárstva a dopravy, ako aj...


🍌 Odosielame o 7 dní.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
21,74€
Zľava 7%
20,22€

Výkladový slovník inteligentných dopravných systémov alebo jednoduchšie slovník cestného hospodárstva a dopravy, ako aj cestného a mestského dopravného inžinierstva je slovníkom základnej terminológie z dopravného a cestného inžinierstva, pokrýva oblasti dopravnej premávky, dopravnej prepravy, dopravnej bezpečnosti, údržby vozoviek, teórie dopravného prúdu; obsahuje terminológiu územného a dopravného plánovania, projektovania a stavebného konania. Súčasťou slovníka sú geografické informačné systémy, základné heslá z geografie, geodézie a geológie. Slovník obsahuje databázy hesiel z problematiky riadiacich systémov v doprave, dopravných a cestovných informácií, mestskej hromadnej dopravy a telekomunikačných prostriedkov. Povinnosťou bolo rozšíriť slovník aj o heslá z oblasti globálneho polohového systému a mobilných služieb, či heslá súvisiace s prenosom údajov, informatikou a základná terminológia výpočtovej techniky, ktorá veľmi úzko súvisí s prácou dopravného a cestného inžiniera. Samotný problém cestnej infraštruktúry a dopravy sa profesionálne obohatil o heslá z prevádzky dopravných sietí, udržateľnej dopravy, riadenia dopravy a dopravnej logistiky.

Slovník je určený širšej odbornej verejnosti v cestnom staviteľstve, dopravnom a mestskom inžinierstve, vo verejnej a v štátnej správe, tvorcom dopravných riadiacich systémov, študentom, ako aj tým, ktorí sa zaoberajú problematikou dopravy a prepravy a chcú informovať seba aj iných o dianí v doprave.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2008 Rozmer: 165×235 mm ISBN: 8096978885 Počet strán: 544 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách