Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha KOMPLET - Bitky a bojiská v našich dejinách 1.+2. diel (Vojtech Dangl) - Vojtech Dangl

KOMPLET - Bitky a bojiská v našich dejinách 1.+2. diel (Vojtech Dangl)

Vojtech DanglPerfekt (2008)

🍎 Vypredané
19,88€

PhDr. Vojtech Dangl, CSc., jeden zo zakladateľov vojenskej historiografie na Slovensku, sumarizuje poznatky o najvýznamnejších bitkách, ktoré sa natrvalo zapísali do vojenských dejín Slovenska, a to od príchodu Slovanov a vzniku Samovej ríše do konca protihabsburského povstania Františka II. Rákociho v 1. časti.

Po úspechu prvého dielu titulu Bitky a bojiská v našich dejinách I. vyšiel druhý diel, ktorý sumarizuje najdôležitejšie poznatky o významných bitkách, bojoch, ozbrojených stretoch a vojnách, ktoré sa odohrali na našom území od ukončenia stavovských povstaní 1711, resp. vzniku stálej armády na území Habsburskej monarchie do vypuknutia prvej svetovej vojny. Zároveň mapuje aj účasť Slovákov na bojových poliach mimo územia Slovenska a hodnotí vojenské udalosti a deje, ktoré v tej či onej miere ovplyvnili chod našich dejín a mali bezprostredný vzťah a dôsledky pre vývin nášho národa.

Pútavé informácie sú doplnené početnými ilustráciami, mapkami a schémami bitiek.

Čitateľa so záujmom o vojenskú históriu upútajú citáty z dobových archívnych materiálov, množstvo farebného a čiernobieleho ilustračného materiálu.

Lepšiu orientáciu v knihe umožní aj slovník menej známych odborných výrazov, menný a vecný register.


Zobraz všetky komentáre

Rok vydania: 2008 Rozmer: neuvedený