Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Viem zastaviť čas (Juraj Bartoš,  Zuzana Dušičková) - Juraj Bartoš, Zuzana Dušičková

Viem zastaviť čas (Juraj Bartoš, Zuzana Dušičková)


🍌 Odosielame o 6 dní.
24,50€
Zľava 7%
22,79€

Fotograf Juraj Bartoš svojským spôsobom dokumentuje život ľudí a mesta už vyše 50 rokov. Nemá problém prísť na preplnené Zlaté piesky a fotografovať slniacich sa ľudí v plavkách či zachytiť momenty, keď sa náhodní okoloidúci smejú, plačú alebo sa napchávajú žemľou. Koncept knihy je úchvatným vizuálnym dokumentom obdobia 80. a 90. rokov s trefnými komentármi samotného autora. Jeho fotografie sa stali jedinečným svedectvom doby.

V objektíve Juraja Bartoša boli a dodnes sú najmä ľudia: Zaujímal ma život, ako sa ľudia prejavujú, ako sa k sebe správajú, akú majú atmosféru v tvári. Juraj Bartoš niekedy s vážnou tvárou, inokedy s humorom odhaľuje pozadie vzniku každej jednej fotografie. Úvod knihy patrí úprimnej spovedi fotografa, ktorý otvorene rozpráva o svojom živote počas socializmu i v súčasnosti.

V knihe sa predstavia najvýznamnejšie témy z Bartošovej tvorby, ako sú Prvomájové veselice, Zlaté piesky, Móda ulice, Politické nápisy a heslá, Obchodná ulica, ale aj Orava či fotografie z jeho ciest na západ do Ameriky, Talianska, Francúzska a Škandinávie.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 208×260 mm ISBN: 9788089896035 Počet strán: 192 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách