Kniha Živica (Ane Riel) [SK] (Severské krimi roku 2016) - Ane Riel

Živica (Ane Riel) [SK] (Severské krimi roku 2016)

Severskou krimi roku 2016 sa stal román, ktorý s detektívkami nemá veľa spoločného. Temný príbeh dánskej autorky je o...

Ane Riel, Premedia (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,95€
Zľava 30%
9,07€

Severskou krimi roku 2016 sa stal román, ktorý s detektívkami nemá veľa spoločného. Temný príbeh dánskej autorky je o nezvyčajnej rodine žijúcej na izolovanom ostrove. Ďaleko od ľudí sa tam dejú veci, ktoré pripadajú normálne iba samotným zúčastneným.

Čo sa stane, ak je jedinou usadlosťou na malom ostrove statok stolára, ktorý tam žije s rodinou obklopený nádhernou, no drsnou prírodou a nevyspytateľným morom? A ak otec rodiny, citlivý a vnímavý muž, opakovane prichádza o to, čo považuje vo svojom živote za najdôležitejšie? Niekto by na jeho mieste možno utiekol. Iný by začal zhromažďovať veci, ktoré ľudia vyhodili ako nepotrebné a nedokázal by sa ničoho vzdať, hoci by hrozilo, že ho odpad zavalí a pochová pod sebou. A možno by sa taký muž odhodlal ku hrozným veciam, len aby mu nezobrali to, čo mu ešte ostalo.
Kam až je žena ochotná zájsť kvôli láske k mužovi a rodine? Ak matka dobrovoľne odstrihne od sveta seba i svoje potomstvo a napokon sa stane väzňom vlastného tela, je to lojalita, oddanosť, zločin alebo šialenstvo?
Živica je románom o láske, rodine a strachu. O paranoji a krutosti. Úmyselnej aj neúmyselnej.


Recenzie:"Neuveriteľne krutý, ale svojim spôsobom aj krásny román. Trochu podivným postavám dáva hlas, milujúci hlas – a to je úžasné. Je to výzva na ďalšie premýšľanie."
- Bognørden


Ukážka textu z knihyOkrem Silasa Haardera a jeho mladšieho syna nik nevedel, že rakvy predtým, ako ich odovzdali objednávateľovi, vyskúšali. Keď rakvu dokončili, vykradli sa obaja do dielne, zatiaľ čo Else Haarderová a Mogens tvrdo spali. Potom si ľahli do rakvy, Silas ako prvý. Jensa si položil na brucho a obklopila ich tma a vôňa čerstvého dreva.
Bolo to to najkrajšie, na čo si Jens spomínal, vtedy sa cítil vo svojom živote najbezpečnejšie. A aj po mnohých rokoch, keď sa hodiny strávené v rakvách rozpili do nejasných spomienok z detstva, v ňom ten pocit ostal. Tma bola dôverný priateľ. Ľúbostné objatie.

Originálny názov: Harpiks Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 140×210 mm ISBN: 9788081594458 Počet strán: 232 Väzba: pevná s prebalom