Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Vlastná krv (Cornwellová Patricia) - Patricia Cornwell

Vlastná krv (Cornwellová Patricia)

Súdna lekárka Kay Scarpettová má narodeniny a chystá sa s manželom, tvorcom osobných profilov FBI Bentonom Wesleym, na...

Patricia CornwellIkar (2016)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Súdna lekárka Kay Scarpettová má narodeniny a chystá sa s manželom, tvorcom osobných profilov FBI Bentonom Wesleym, na dovolenku do Miami, keď si na múre za ich domom všimne niekoľko lesklých mincí.
Je to nejaká detská hra? Ak áno, prečo majú všetky mince rovnaký rok vydania, 1981, a prečo vyzerajú, ako keby ich ktosi práve vyleštil? Vtom doktorke Scarpettovej zazvoní mobil a detektív Pete Marino jej oznámi, že len päť minút cesty od jej cambridgeského domu zavraždili učiteľa hudby, keď vykladal z auta nákup. Strelec ho trafil s presnosťou na milimetre. Nikto nič nepočul ani nevidel. Ako keby to vykonala čiasi neviditeľná ruka.
Sériový vrah, zdá sa, po sebe nezanecháva nijaké stopy, len úlomky medených guliek. Jeho výstrely sú natoľko presné, že spôsobia okamžitú smrť. Miesto smrti obete však nie je miestom činu, lebo strelec sa pohybuje stovky metrov od neho. Obete na prvý pohľad nemajú nič spoločné a nedá sa predpovedať, kde a kedy strelec s prezývkou Medená hlava zaútočí znovu. Najprv sa to stalo v New Jersey, potom v Massachusetts a napokon ďaleko na juhu Floridy, kde sa doktorka Scarpettová musí ponoriť až do vraku lode, aby našla odpovede, ktoré potrebuje analyzovať. Obáva sa, že do všetkého je zapletená jej technicky nadaná neter Lucy, Scarpettina vlastná krv. Udalosti skomplikuje postava, ktorá sa zrazu vynorí z dávno zabudnutej minulosti.
Z anglického originálu Flesh and Blood (HarperCollinsPublishers,
London 2014) preložila Miriam Ghaniová.

Ukážka textu z knihyBenton ma po očku sleduje a občas pozrie na svoj mobil.
Asi hľadá najnovšie správy, aby sám zistil, čo sa deje. Stále pozerá smerom k Akadémii umenia a vied, kde sme pred chvíľou videli čosi ako záblesk fotoaparátu, ale nie taký jasný. Krátky záblesk svetla, ako sa vyjadril Benton. Zíde mi na um puškohľad a spomeniem si, aké výdobytky techniky používajú moderní ostreľovači.
Pozriem Bentonovi do očí a naznačím mu, že by sme mali pomaly a pokojne vojsť do domu, ako keby sa nič nedialo. Zastanem na verande a pozriem na gril. Prikryjem ho vrchnákom, tvárim sa neutrálne a vyrovnane. Ak nás niekto sleduje alebo má pušku s puškohľadom, aj tak už nič nezmôžeme.
Ak spanikárime a niekto tu naozaj je, bude to len horšie. Lucy s Janet si nikoho nevšimli, keď tadiaľto prelietali, ale nedám za to ruku do ohňa. Ten človek sa môže maskovať. Možno sa pri zvuku helikoptéry stiahol alebo sa už vytratil.

Originálny názov: Flesh and Blood Jazyk: slovenský Rok vydania: 2016 Rozmer: 130×220 mm ISBN: 9788055145105 Počet strán: 360 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách