Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Bezhviezdna tma (King Stephen) - Stephen King

Bezhviezdna tma (King Stephen)

Bezhviezdna tma je zbierka štyroch noviel - 1922, Veľký šofér, Férové predĺženie, Dobré manželstvo -, záhadných, temných, s...

Stephen KingIkar (2011)

🍎 Vypredané
12,90€

Bezhviezdna tma je zbierka štyroch noviel - 1922, Veľký šofér, Férové predĺženie, Dobré manželstvo -, záhadných, temných, s prvkami hororu, dokumentujúcich autorovo majstrovstvo aj v tomto žánri. Je v ich však viac ako len štedrá dávka hrôzy...
Prečo sa farmár, ktorého svet v roku 1922 stojí na pokraji zatiaľ netušenej krízy, rozhodne brutálne zavraždiť manželku? Prečo donúti svojho nedospelého syna, aby mu pri vražde pomáhal?
Prečo sa nenápadná Tess, spisovateľka, ktorej knihy prinášajú slušné, ale nie prehnane luxusné živobytie, stane obeťou znásilnenia?
Prečo je muž, ktorého život má ukončiť rakovina, odrazu zdravý, šťastný a úspešný?
Prečo je manželstvo dvoch ľudí aj po dvadsiatich siedmich rokoch spolužitia stále postavené na lži? A čo sa stane, až túto zverskú a tragickú lož manželka náhle odhalí?
Alebo ešte inak: Prečo je ľudské srdce schopné zla i nekonečného sebaobetovania?
Otázka, ktorú si položil Stephen King, otvorila v jeho predstavivosti nové temné zdroje inšpirácie. Čítajte, nazrite do očí zlu a držte palce tým zvyškom dobra, ktoré sa proti nemu odvážia postaviť!
A ešte jedna autorova rada čitateľom: "Ak pôjdete na veľmi tmavé miesto - napríklad do domu farmára Wilfa Jamesa v Nebraske v poviedke 1922 -, mali by ste si so sebou vziať ostré svetlo a všetko si ním osvetliť. Ak nič nechcete vidieť, tak prečo, preboha, sa vôbec odvažujete vstúpiť do tmy?"

Z anglického originálu Full Dark, No Stars (SCRIBNER, a Division of Simon & Schuster, Inc., 1230 Avenue of the Americas, New York 2010) preložila Marína Gálisová.

Originálny názov: Full Dark, No Stars Jazyk: slovenský Rok vydania: 2011 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055125015 Počet strán: 359 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách