🍂 Jesenné knižné zľavy 🌬️ OK, TO BER! 📚

Rímske pamiatky na Strednom Dunaji

Publikácia už v názve naznačuje, že ide v našom stredoeurópskom priestore o unikátny itinerár, jedinečného sprievodcu po...


🍎 Vypredané
13,90€

Publikácia už v názve naznačuje, že ide v našom stredoeurópskom priestore o unikátny itinerár, jedinečného sprievodcu po ešte viditeľných pamiatkach z rímskych čias na území Slovenska aj krajín ležiacich v našom blízkom susedstve.

O tom, že Rimania nesídlili len za limitnou hranicou (Limes Romanus), ktorú tvoril vo veľkej miere Dunaj, svedčí nápis na skalnom brale v Trenčíne, ale aj bohaté nálezy v moravskom Mušove. Rímske vojenské stanice a predsunuté pevnosti, spolu s ojedinelými kamennými pamiatkami zamurovanými v kostoloch alebo osamelo stojacimi pri cestách, môžeme objavovať aj u nás na Slovensku.

Z publikácie sa možno dozvedieť napríklad aj to, že bratislavskí Kelti komunikovali s Rimanmi na Jantárovej ceste už v prvom storočí pred naším letopočtom, o čom svedčí poklad zlatých mincí a zvyšky kráľovského paláca na Bratislavskom hrade.

Po prvýkrát prichádza na knižný trh praktický sprievodca, výsledok spolupráce odborníkov z troch susedných krajín ležiacich pri Dunaji, ktorý je určený hlavne širokej verejnosti. Vychádza pod záštitou UNESCO v štyroch jazykových mutáciách - anglickej, maďarskej, nemeckej a slovenskej v čase, keď sa spoločnými silami snažíme o zápis rímskych pamiatok na Dunaji do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2010 Rozmer: 235×135 mm ISBN: 9788096891016 Počet strán: 200

Zaradené v kategóriách