Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Ako si mačky kúpili televízor (Blažková Jaroslava) - Jaroslava Blažková

Ako si mačky kúpili televízor (Blažková Jaroslava)

V jednom starom dome bývali dve mačky. Jedna mala ružové oči a modrú zásterku, druhá mala modré oči a ružovú zásterku. Tá...


🍎 Vypredané
1,46€

V jednom starom dome bývali dve mačky. Jedna mala ružové oči a modrú zásterku, druhá mala modré oči a ružovú zásterku. Tá ružovooká sa volala Princina, tá modrooká sa volala Lízička. Raz si povedali: - Treba sa nám vzdelávať, treba sa nám zabávať. Kúpme si televízor. - A aj si kúpili.
Takto sa začína milý, vtipný ale i varovný príbeh dvoch mačičiek s novým televízorom. A ako sa ich "dobrodružstvo" skončí? Päť dní mačky nejedli, mlieko nepili, nečesali sa, neumývali, neupratovali, takmer nespali, len pred obrazovkou sedeli a sedeli. Dramatický záver, keď z televízora napokon vyskočí 1000 myší, nenechal ani mačičky a určite nenechá ani malého čitateľa (a istotne ani veľkého) na pochybách: takto to predsa nejde!
Áno, cez pôvabné rozprávanie o Princine a Lízičke hovorí knižka o veľmi aktuálnej téme: aké zlé a nebezpečné je stať sa závislým, v tomto prípade na obrazovke televízora. Text sprevádzajú rovnako pôvabné ilustrácie Ladislava Nesselmana.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 1998 Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788085401738 Počet strán: 32 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách