🔥Horúca správa: Nový prípad Dominika Dána v predpredaji!

Kniha Efekt domina alebo neviditeľné pradivo prírody - Serena Viola, Gianumberto Accinelli

Efekt domina alebo neviditeľné pradivo prírody


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

O (ne)rovnováhe medzi človekom a prírodou

Ako keď postrčíme kocku domina, aj každý ľudský zásah do prírody má nedozerné následky – pozitívne i negatívne. Kniha obsahuje 18 napínavých príbehov, ktoré opisujú pravdivé udalosti. Ako zachránil malý motýľ Austráliu? Prečo žili stovky žiab celkom oficiálne v hoteli? A ako došlo k tomu, že raz skutočne pršali z oblohy mačky?

Táto knižka o prírode je nielen napínavá, autorov brilantný výskum navyše prispel k tomu, že mladý čitateľ sa dostane k vedeckým poznatkom a historickým faktom. Rozprávanie dopĺňajú umelecky náročné ilustrácie. Efekt domina rozpráva o zbytočných a nebezpečných krokoch človeka, ktoré prispeli k mnohým prírodným katastrofám. Jasne ukazuje, ako túžba po moci, naivita alebo klamné presvedčenie viedli k zásahom do prirodzeného vývoja alebo funkčného ekosystému, zmenili ich na nepoznanie alebo dokonca zničili.
Kniha je určená všetkým, ktorí sa zaujímajú o súvislosti v našom vesmíre a chcú, aby aj ich deti kriticky vnímali, čo všetko môžu spôsobiť nevhodné ľudské zásahy do chodu prírody.

Originálny názov: Der Dominoeffekt oder Die unsichtbaren Fäden der Natur Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 190×260 mm ISBN: 9788022211161 Počet strán: 128 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách