🎬 Letný filmový FESTIVAL! Pozri si program zliav

E-kniha Solárne impérium - Martin Lipták

Solárne impérium (e-kniha)

1. + 2. + 3. diel


🌴 Okamžite na stiahnutie
12,00€

"Knižná séria ""Solárne impérium"" patrí svojim obsahom do SCI-FI, ale svojím prevedením je vlastne popísaním možnej blízkej budúcnosti. Kniha je postavená na dobrodružnom príbehu hlavného hrdinu - Christiophera Lee Shepparda. Ten po dosiahnutí 21 roku života získa otcov testament, ktorý mu výrazne zmení život. Chris prežíva jedno dobrodružstvo za druhým, rastie a získava skúsenosti. Dej sa odohráva na Zemi, Marse, Evrope, Venuši a ďalších planétach Slnečnej sústavy. Je pretkaný technológiami, bojovými scénami, vesmírom, záhadami ale aj láskou a bežným životom.

1. Diel - Emigrácia Je to vlastne úvod od celého príbehu a zoznámime sa v ňom s hlavnou postavou - Chrisom Sheppardom. Svet ako ho poznáme kolabuje. Civilizácia naráža na takmer neriešiteľný problém, ktorým je preľudnenie. Väčšina krajín je v chaose. Chris sa v tomto svete stáva obeťou spiknutia, je nútený ujsť. Vďaka svojim schopnostiam sa mu podarí opustiť kolabujúcu Európu a dostať sa do relatívne pokojnej Austrálie. Ani tu však pokoj netrvá dlho a Austrália je zatiahnutá do svetovej vojny. Svetové mocnosti však našli riešenie a to - vysťahovanie časti obyvateľstva na Mars. Už roky sa pripravuje veľká misia, ktorá aj vďaka posledným udalostiam je urýchlená. Chris sa dostáva vďaka svojim schopnostiam do zoznamu a tu začína samotný príbeh. Dej je pretkaný dobrodružstvami, bojmi ale aj politikou, technológiami a realizmom."

2. Diel - Mars Chris sa budí na obežnej dráhe Marsu po havárii kolonizačnej lode a po chybe počítačov. Podarí sa mu pristáť a založiť svoje mesto. Postupne zistí že na planéte nie je sám a podarí sa mu postupne celú planétu zjednotiť a osídliť. Pritom samozrejme prekonáva všetky možné prekážky - od prírodných, ľudských až po agresiu. Dobrodružstvo tu strieda dobrodružstvo, dej je pretkaný technológiami, fantáziou ale aj politikou a technikou.

3. Diel - Evropa Zem a Mars sa ustabilizovali. Rozbehol sa medzi nimi čulý obchod a komunikácia. Chris je zatiahnutý do intríg predstaviteľov Zeme a podrazom zapojený do ich ďalšieho projektu, ktorým je terraformácie mesiaca Jupitera Evropy. Podarí sa mu však zradu prežiť a dokonca vychýliť Evropu zo svojej dráhy. Medzi Zemou a Marsom zatiaľ vypukne vojna. Chrisovi sa však podarí vrátiť a zapojiť do bojov. Dej je pretkaný technikou, vesmírom, fantáziou ale aj vesmírnymi bojmi.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020

Zaradené v kategóriách