⛱️ S Dánom na leto: Nový Dominik Dán na sklade!

Audiokniha Prekročil som svoj tieň - Post Bellum, Andrea Bučko

Prekročil som svoj tieň


🌴 Okamžite na stiahnutie
5,00€

V dokumentárnej audioknihe „Prekročil som svoj tieň” vám predstavíme troch obyčajno – neobyčajných ľudí, ktorí prekročili svoj tieň. Tieň predsudkov, nepriaznivých politických okolností a tieň hľadania svojej vlastnej identity.
Každý vyšiel z iných pomerov, každý mal inú životnú cestu. Spája ich fakt, že sú súčasťou rómskej minority, a že sa rozhodli prispieť do spoločnosti svojim talentom, schopnosťami, pracovitosťou.
Ich príbehy zaznamenalo občianske združenie Post Bellum prostredníctvom metód oral history.
Súčasťou audioknihy sú odborné vstupy do tém, ktorých autorom je Vlado Rafael a publikované sú v knihe Rómovia v zajatí politiky. Príbehy troch protagonistov spája to, že narúšajú akékoľvek stereotypy o Rómoch.
Ak sa dnes opýtame, či sme sa na Slovensku počas tridsiatich rokov v riešení rómskej témy niekam posunuli, odpoveď znie, že určite v otázkach poznania. Viac ako nevedomosť chýba kompetentným vôľa konať a viesť dialóg. Časy mesiášov pominuli. Súčasnosť a blízka budúcnosť potrebujú dlhodobú spoluprácu, partnerstvo a iniciatívu. Toto konštatovanie by malo pre Slovensko vyznieť ako výzva.
Vznik audioknihy "Prekročil som svoj tieň" podporil z verejných zdrojov Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: POST-BEL-PREKRTIEN Dĺžka: 1:31