Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Z prvej ruky (Fedor Gál) [SK] - Fedor Gál

Z prvej ruky (Fedor Gál) [SK]

Príbeh revolúcie, pre ktorú sa vžilo označenie "nežná", z pohľadu jedného z jej hlavných aktérov. Fedor Gál písal túto knihu...


🍎 Vypredané
9,90€

Príbeh revolúcie, pre ktorú sa vžilo označenie "nežná", z pohľadu jedného z jej hlavných aktérov. Fedor Gál písal túto knihu od septembra do decembra 1990, v čase, keď bol predsedom Slovenskej rady hnutia Verejnosť proti násiliu, vrcholného politického orgánu hnutia, ktoré vyhralo prvé slobodné voľby na Slovensku po štyridsiatich dvoch rokoch totality. Na písanie si vyhradil čas popri "robení politiky".
Tak vznikla kniha zachytávajúca premeny spoločnosti očami človeka, ktorý "bol pri tom", a to nielen ako občan, ale aj ako zástupca iniciátora týchto zmien - hnutia VPN. Dočítame sa v nej o okolnostiach odstránenia monopolu moci komunistickej strany, o humanizácii nápravnovýchovných zariadení, o personálnych zmenách v podnikoch, ale aj o národnom a národnostnom probléme a probléme lustrácií. V samostatnej kapitole autor podáva akúsi typológiu osobností revolúcie na Slovensku.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2009 Rozmer: 130×210 mm ISBN: 9788089250073 Počet strán: 204 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách