Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Paláce (Janice Andersonová) - Janice Andersonová

Paláce (Janice Andersonová)

Kniha Paláce opisuje a bohato ilustruje sto najkrajších palácov sveta. Nie je to učebnica palácovej architektúry, hoci...


🍌 Odosielame o 7 dní.
27,90€
Zľava 7%
25,95€

Kniha Paláce opisuje a bohato ilustruje sto najkrajších palácov sveta. Nie je to učebnica palácovej architektúry, hoci konštrukčné metódy a architektonické štýly hrajú veľkú rolu v príbehu každého paláca. Kniha skôr dáva paláce do sociálneho a historického kontextu, ukazujúc, ako miestne zvyky a tradície, ale aj náboženstvá a rastúca moc panovníkov a kráľov, vládcov a kniežat rozhodovala o návrhoch, stavebných štýloch a výzdobe palácov.
Táto výpravná publikácia zahŕňa iba tie stavby, ktorých stav umožňuje ponúknuť ich návštevníkom dostatočnú predstavu o tom, ako vyzerali, keď boli obývané. Väčšina palácov pochádza z Európy. Kniha však venuje pozornosť aj palácom Stredného východu, islamského sveta, Indie, juhovýchodnej Ázie, Číny a Japonska.
Krásu palácov v srdci Európy približuje čitateľom v poslednej kapitole doc. Ing. arch. Jana Pohaničová, PhD. Predstavenie obdivuhodných architektonických stavieb v Čechách a na Slovensku je zároveň poslednou zastávkou na zaujímavej ceste spoznávania palácov v rôznych kútoch sveta.

Originálny názov: Palaces Jazyk: slovenský Rok vydania: 2009 Rozmer: 325×325 mm ISBN: 9788080464356 Počet strán: 272 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách