☀️Najväčšie letné 📚 zľavy! Pozri si program zliav

Kniha Spomienky z okolia horného Ipľa + Kronika obecnej ľudovej školy v Hradišti – Lazoch (limitovaná kolekcia dvoch titulov) - Tibor Urbašík, Mišo Šesták a kolektív

Spomienky z okolia horného Ipľa + Kronika obecnej ľudovej školy v Hradišti – Lazoch (limitovaná kolekcia dvoch titulov)


🍎 Vypredané
11,49€

Kolekcia dvoch titulov z Poiplia:

Spomienky z okolia horného Ipľa: Život je úchvatným a nedostižným tvorcom príbehov. No na to, aby vyniklo jeho „majstrovstvo“ a dostalo sa do povedomia ľudí, potrebuje rozprávača, ktorý príbehy dotvára a rozširuje ďalej. On dáva jednotlivým príhodám farbitosť a ...


Kronika obecnej ľudovej školy v Hradišti – Lazoch:
Školské kroniky sú najhodnovernejším prameňom minulých historických dát týkajúce sa nielen situácie a pomerov výlučne školských, ale sú a majú v nich byť dáta týkajúce sa všeobecnosti okolia. Zvlášť tunajšia školská kronika mala by podať stručný všeobecný opis tunajšieho roztrateného a civilizácie málo ba temer neprístupného okolia. Táto práca má byť, samozrejme, každoročne účinkujúcou učiteľskou silou doplňovaná.
Poneváč do môjho pôsobenia od založenia, totiž vybudovania školskej miestnosti nevenoval pozornosť tejto pálčivej otázke žiaden z mojich predchodcov kolegov a kolegýň, nútená bola moja maličkosť dľa možností nazbierať dáta z úst tunajších starších obyvateľov a venovať sa tejto základnej tvorčej práci.
Kronika táto mala by byť najlepšie okolie priehľadným zrkadlom pre každého novo prídeného a do tunajších pomerov vžívajúceho sa učiteľa.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 115×165 mm Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách