Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Mystérium krajiny Mystery of Landscape (Juraj Kuniak; Ján Kudlička) [SK] - Ján Kudlička, Juraj Kuniak

Mystérium krajiny Mystery of Landscape (Juraj Kuniak; Ján Kudlička) [SK]

Reprezentatívna monografia významného maliara a grafika Jána Kudličku nie je bežným kunsthistorickým pojednaním, v citlivom...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
27,50€
Zľava 7%
25,58€

Reprezentatívna monografia významného maliara a grafika Jána Kudličku nie je bežným kunsthistorickým pojednaním, v citlivom podaní spisovateľa Juraja Kuniaka prerastá do monumentálnej odysey s dvojakým príbehom: príbehom ľudského osudu a príbehom myšlienok a emócií pretavených do umenia. Hľadanie prvotných substancií, esenciálnych výťažkov a podstaty tvorivosti namiešava dialogický, priateľský a komplexný kokteil plný voňavých vzrušujúcich aróm. Imaginatívnosť obrazov a textu uspokojí aj toho najnáročnejšieho fajnšmekra umenia.
Rozsiahly knižný klenot dopĺňajú predhovor riaditeľky Oravskej galérie v Dolnom Kubíne Evy Ľuptákovej, informatórium o Jurajovi Kuniakovi od básnika Rudolfa Juroleka, fundovaná štúdia kunsthistorika Karola Maliňáka o poézii v tvorbe Jána Kudličku a nakoniec stručná bibliografia výtvarníka. Viaceré z týchto doplňujúcich textov sú preložené do angličtiny, takže robustné dielo s veľkou výpovednou a estetickou hodnotou môže slúžiť aj ako reprezentatívny dar zahraničným priateľom.

Táto kniha priniesla autorom rad ocenení a stala sa Najkrajšou knihou Slovenska za rok 2008.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2009 Rozmer: 250×275 mm ISBN: 9788085706444 Počet strán: 320 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách