🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Biela ruža, Čierny les - Eoin Dempsey

Biela ruža, Čierny les

V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom

Eoin DempseyIkar (2020)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Píše sa rok 1943.
Pred nástupom Hitlera k moci bola horská chata rodiny Gerberovcov miestom radosti a rodinnej pohody. Teraz, keď Čierny les prikryla hrubá snehová prikrývka, sa v nej odporkyňa fašistického režimu Franka Gerberová cíti osamelá a zúfalá. Cez jej domovinu sa prehnala vlna brutality, ktorá jej vzala milovaných ľudí aj zmysel života.
Všetko sa zmení, keď v snehu náhodou objaví letca v uniforme Luftwaffe. Muž je zranený, v bezvedomí a vedľa neho leží padák. Franka, vyštudovaná zdravotná sestra, ho napriek svojmu odporu k režimu dovlečie do osamelej chaty v horách. Čoskoro však zistí, že muž nie je tým, za koho sa vydáva, a začne pátrať po jeho skutočnej identite. Z ich krehkého vzťahu sa v hroziacom nebezpečenstve vyvinie nevyhnutné spojenectvo.

Dokážu si s gestapom v pätách dôverovať natoľko, aby spojili sily a dokončili misiu, ktorá by mohla zmeniť priebeh vojny aj ich život?


Originálny názov: White Rose, Black Forest Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055172477 Počet strán: 280 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách