🎄Kráľovské Vianoce: tipy na darčeky a súťaž o 50 € poukážky!🎁

Kniha Poník Oliver a jeho dobrodružná cesta po  Európe - Linda Kuchárová, Monika Poláková Keleová

Poník Oliver a jeho dobrodružná cesta po Európe


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
15,90€
Zľava 7%
14,79€

Cestopisný a náučný príbeh pre deti

Hlavnou postavou je poník Oliver pochádzajúci zo Slovenska, ktorý vďaka účasti na geografickej olympiáde v škole vyhrá lístok na vlak platný pre celú Európu, a tak sa vydá na dobrodružnú cestu.
Cestuje po okolitých krajinách, kde spoznáva nových zahraničných kamarátov - iné zvieratká, navštevuje reálne mestá a prírodné pamiatky Európy (náučný charakter diela zameraný na skutočne existujúce miesta a fakty) a zažíva dobrodružstvá plné smiechu (odviata šiltovka na sopke Etne, strašidelný zámok v Disneylande), ako aj príhody zamerané na rozvíjanie ekologického myslenia už v ranom veku (znečistené moria).

Cestovanie a spoznávanie nového je fenoménom súčasnosti, čo bolo dôvodom, ktorý nás viedol k napísaniu tohto diela. K hodnovernému opisu miest, ktoré dotvárajú atmosféru samotného príbehu, slúžili naše osobné skúsenosti.
Nenásilne podaný náučný charakter diela podčiarkujú aj poznámky týkajúce sa výslovnosti zahraničných názvov miest alebo jedál, ako aj jednoduché, avšak výstižné vysvetlivky (napr. čo je UNESCO alebo čo tvorí Baleárske ostrovy).
Zaujímavosťou diela sú posledné kapitoly, ktorými sú test na overenie vnímavosti čitateľa (otázky z celého obsahu diela) a následne strana so správnymi odpoveďami slúžiaca na verifikáciu.

Naším cieľom je ponúknuť deťom nielen obyčajný príbeh kamarátstva medzi zvieratkami, ale aj hodnotné vedomosti, ktoré by mohli zúročiť v školských laviciach na vlastivede, zemepise či geografii.


Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Odporúčaný vek: 7+ Rozmer: 210×297 mm ISBN: 9788057007371 Počet strán: 116 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách