☀️Najväčšie letné 📚 zľavy! Pozri si program zliav

Kniha Banská Štiavnica - perla slovenských miest (Vladimír Bárta, Vladimír Barta) - Vladimír Bárta, Vladimír Barta

Banská Štiavnica - perla slovenských miest (Vladimír Bárta, Vladimír Barta)

Banská Štiavnica perla s.miest - perla slovenských miest - AB Art press - Jazyk: SK - Vazba: Pevná bez přebalu lesklá - 80 str.


🍌 Odosielame o 14 dní.
23,01€
Zľava 7%
21,40€

Najkrajšia obrazovo textová kniha aká doteraz vyšla o meste zapísanom do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Vyniká moderným grafickým riešením v ktorom sa vhodne prelínajú fotografie s textami o najkrajších prírodných a kultúrnych pamiatkach Banskej Štiavnice. Upútajú aj historické, kolorované i čiernobiele fotografie zo starých pohľadníc, máp a z iných archívnych materiálov pri porovnaní so snímkami súčasnými. Autori sa neuspokojili len fotografickými zábermi z interiérov hradov, zámkov a kostolov ale do knihy špeciálne vytvorili aj atraktívne letecké fotografie a unikátne snímky z tajúplného sveta podzemných banských šácht a štôlní.

Texty informujú čitateľov o histórii mesta, upozorňujú na jeho vzácne pamätihodnosti. Približujú čitateľom unikátne technické pamiatky a slávu Baníckej a Lesníckej akadémie. Okrem mesta, informujú aj o atraktivitách okolitých baníckych obcí o kaštieli vo Sv. Antone i o legendami opradenom vrchu Sitno.

Publikácia Banská Štiavnica - perla slovenských miest predstavuje 28 najvýznamnejších turistických zaujímavosti Banskej Štiavnice a okolia.
Obsahuje aj orientačnú mapu mesta a mapu štiavnických tajchov.

Kniha má 64 farebných strán, 215 farebných fotografií, 44 dobových vyobrazení, 17 leteckých snímkov. Obrázky dopĺňajú rozšírené texty. Základné údaje a prehľad histórie.Texty v slovenčine, angličtine, nemčine a maďarčine.

Jazyk: slovenský, anglický, nemecký, maďarský Rok vydania: 2008 Rozmer: 215×301 mm ISBN: 8089270125 Počet strán: 64 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách