Brisingr (Paolini Christopher)

Tretí diel úspešnej série Odkaz Dračích jazdcov. Putovanie Eragona a Zafiry sa ani zďaleka nekončí! Všetko je inak, než...


🍎 Vypredané
17,99€
Zľava 7%
16,73€

Tretí diel úspešnej série Odkaz Dračích jazdcov. Putovanie Eragona a Zafiry sa ani zďaleka nekončí!

Všetko je inak, než sme čakali! Na Slovensko dorazili definitívne správy o tom, ako sa bude volať a vyzerať tretia kniha o príbehu chlapca Eragona a dračice Zafiry od Christophera Paoliniho.

Už mesiace sa povrávalo, že tretia časť bude mať názov Empire a zelenú obálku s drakom. Paolini sa však rozhodol prerušiť tradíciu šesťpísmenových názvov začínajúcich na E (Eragon, Eldest) a dlho očakávanú knihu pomenoval - trochu prekvapivo - Brisingr.

„Brisingr bolo jedno z prvých slov, ktoré mi napadli, keď som vyberal názov. Cítil som, že práve ono bude to správne," uviedol autor.

Pozorní čitatelia si budú možno pamätať, že Brisingr bolo prvé slovo v starodávnom jazyku, ktoré sa hrdina Eragon naučil. V preklade znamená oheň a podľa Paoliniho zohrá v príbehu významnejšiu rolu, než by sme čakali.

Obálka tretej časti je tmavohnedá až čierna s obligátnym drakom a zlatým nápisom. Brisingr mal pôvodne zavŕšiť trilógiu Odkaz Dračích jazdcov, no koncom minulého roka Paolini oznámil, že edícia bude mať štyri časti. Chce totiž záveru príbehu o záchrane kráľovstva venovať dostatočný priestor, aby svojim postavám ani čitateľom nezostal nič dlžný. O poslednej knihe zatiaľ nie sú žiadne bližšie informácie.

Brisingr vychádza v knižnej i audio podobe 20. septembra 2008 v americkom vydavateľstve Random House v náklade 2,5 milióna výtlačkov. V Spojených štátoch sa Eragon aj Eldest dostali na prvé priečky v rebríčkoch predajnosti. Celosvetovo sa ich dokopy predalo 12 a pol milióna kusov.

Slovenské vydanie Brisingra je naplánované na koniec roka 2008 (11. 11. 2008). To však závisí od toho, kedy Random House doručí rukopis slovenskému vydavateľovi. Preloženie tretej časti, ktorá bude zrejme aspoň taká hrubá ako 688-stranový Eldest, si totiž žiada dostatočný čas.

„Preklad takéhoto rozsiahleho diela s niekoľkými dejovými líniami a odkazmi na predošlé časti nie je jednoduchá záležitosť, ale budeme sa snažiť pripraviť ho čo najrýchlejšie a najkvalitnejšie, aby sme potešili slovenských fanúšikov," hovorí zodpovedná redaktorka Lenka Macková z Vydavateľstva Fragment.
„Dúfame, že rukopis dostaneme čo najskôr, aby sme mohli začať pracovať na slovenskom vydaní tejto dlho očakávanej knihy."

Originálny názov: Brisingr Jazyk: slovenský Rok vydania: 2009 Rozmer: 165×235 mm ISBN: 9788080892555 Počet strán: 656 Väzba: pevná s prebalom