Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Život Panny Márie vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej (Clemens - Clemens Brentano

Život Panny Márie vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej (Clemens

Život Panny Márie je jednou z kníh, ktoré sa zrodili z rozhovorov medzi nemeckou stigmatizovanou rehoľníčkou Annou Katarínou...


🍌 Odosielame o 7 dní.
6,61€
Zľava 7%
6,15€

Život Panny Márie je jednou z kníh, ktoré sa zrodili z rozhovorov medzi nemeckou stigmatizovanou rehoľníčkou Annou Katarínou Emmerichovou (1774-1824) a romantickým básnikom Klemensom Brentanom (1778-1842). Emmerichová bola už od detstva obdarená podrobnými videniami života Pána Ježiša, Panny Márie a svätých. V posledných rokoch svojho života prerozprávala svoje videnia Brentanovi. On ich presne zapísal a po jej smrti vydal.

V Živote Panny Márie je najprv opísaný príbeh predkov Panny Márie. Mnohí z nich patrili k esénom, k náboženskej skupine, ktorá obzvlásť intenzívne očakávala príchod Mesiáša. Potom opisuje zázračné narodenie Panny Márie a jej výchovu v chráme. Do detailov rozoberá život Jozefa a jeho rodiny, sobáš s Máriou, narodenie Ježiša a prvé roky jeho života, útek do Egypta a návrat do Nazareta.

Záverečná časť knihy je venovaná posledným rokom Máriinho života v Efeze, kam ju po ukrižovaní priviedol Ján, jej smrti, nanebovzatiu a začiatkom pôsobenia apoštolov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2005 Rozmer: 140×215 mm ISBN: 8071414867 Počet strán: 210 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách