Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Moc - Nikolaj Starikov

Moc

Kniha s ilustráciami, no bez obrázkov


🍌 Odosielame o 6 dní.
11,99€

MOC je fenoménom, ktorý určuje spôsob nášho spoločenského žitia v mnohých sférach. Najviac sa to však prejavuje v sfére politiky. Moc určuje, kto, za akých podmienok a akými prostriedkami presadzuje svoju vôľu, svoj záujem, dosahuje svoje ciele.
Nikolaj Starikov, renomovaný ruský autor historických, politologických, ale aj ekonomických prác, v ktorých prezentuje hlavný prúd súčasného ruské myslenia, sa rozhodol vyniesť z temnoty spoločenskej nevedomosti svätý grál politiky MOC.
Vo svojej knihe ukazuje nielen jej vonkajšie prejavy, ale aj korene a príčiny jej historickej kontinuity, a tiež diskontinuity. Obnažuje jej podstatu, pričom ju novátorsky analyzuje ako trojjednotu Chémie Fyziky - Metafyziky moci. Používa na to množstvo historických ilustrácii, obrazov z dejín a vzájomných paralel dejinných udalostí.
Napriek vysokej miere odbornosti, to nie je kniha určená iba intelektuálom, alebo akademickej obci, ale širokej čitateľskej verejnosti, ktorá hľadá odpovede na otázky súčasnej politiky. Je to kniha, ktorá prirodzene prezentuje autorov vyhranený názor, avšak spôsob jeho podania, argumentácie predpokladá racionálny a kritický prístup. Nemusíme s N. Starikovom vo všetkom súhlasiť, ale nemožno mu uprieť originalitu, fundovanosť a hlavne nový pohľad na udalosti, o ktorých sme si mysleli, že už všetko vieme.
Kniha N. Starikova MOC, rozhodne stoji za prečítanie.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 153×215 mm ISBN: 9788089903030 Počet strán: 276 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách