Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Vlastenci alebo zradcovia? - Sergio Tazzer

Vlastenci alebo zradcovia?

Milan Rastislav Štefánik e la Legione ceco-slovacca

Sergio TazzerKanimex (2018)

🍌 Odosielame o 4 dni.
16,50€
Zľava 7%
15,35€

Pri veľkých výročiach dejinných udalostí a osobností, v záplave krasorečnenia, neraz márne hľadáme povestnú slamku historickej pravdy.

V prípade knihy Vlastenci alebo zradcovia nám znamenitý popularizátor histórie Sergio Tazzer podáva pomocnú ruku k návratu do vojnovej doby, z ktorej sa vynorilo Česko-Slovensko ako záchrana slovenského národa.

Francúzsky občan Milan Rastislav Štefánik bol pilierom fantastickej predstavy o vlastnom národnom vojsku a štáte. Tá bola politikmi veľmocí považovaná za chiméru, ba priam za nezmysel. Autor sprevádza nášho národného hrdinu na jeho cestách po svete a podáva obraz ako sa z počiatočnej chiméry rodila nová štátna skutočnosť.

Tazzer sa na Štefánika a česko-slovenský zahraničný odboj díva talianskymi očami. To umožňuje čitateľovi spoznať vojnové, politické a kultúrne prostredie, v ktorom rodák z Košarísk dosiahol historický úspech. Práve Taliansko bolo prvou krajinou, ktorá uznala Česko-slovenskú národnú radu ako reprezentanta štátu, ktorý mal ešte len vzniknúť.
V zápase o vznik nového štátu a súčasne o zánik starého vystupuje vlastenectvo aj zrada. Čo nimi je a čo nie je? V podmienkach bojiska to pre česko-slovenských legionárov nebola dilema, ale otázka vlastného života a vlastnej smrti.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788097302009 Počet strán: 272 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách