❄️Aktuálne knižné zľavy

Kniha Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči - Eva Umlauf

Číslo na tvojom predlaktí je modré ako tvoje oči

Spomienky

Eva UmlaufAbsynt (2018)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,99€
Zľava 7%
12,08€

Táto kniha sa nás týka. Rozpráva príbeh ženy, ktorá sa v roku 1942, päť dní pred Vianocami, narodila v židovskom pracovnom tábore v Novákoch.

Koncentráky na Slovensku? Áno, aj taká bola realita slovenská realita v čase druhej svetovej vojny. Eva Umlauf patrí medzi najmladších, ktorí majú na svojom predlaktí vytetované osvienčimské číslo. Po dlhých rokoch si uvedomila, že svedkovia miznú, a ak svoj príbeh nevyrozpráva, navždy sa stratí.

Ako malé dvojročné dievčatko prežila Osvienčim – a to bol zázrak. Spolu s matkou a sestrou sa po vojne usadili v Trenčíne. Verili, že začnú normálny život, no už o pár rokov sa ich dotkla totalitná (i antisemitská) ruka komunistického Československa.

Eva Umlauf rozpráva o svojom vysťahovaní do Nemecka, o láske i bolestných stratách. Táto kniha je na jednej strane žalujúcim prstom, ktorý ukazuje na tie najtemnejšie zákutia našej modernej histórie, no je aj silným príbehom o vôli a sile jednej ženy, ktorá prežila peklo a so svojím príbehom sa rozhodla podeliť. Aby sa nezabudlo. Aby sa nikdy nezabudlo.

Originálny názov: Die Nummer auf deinem Unterarm ist blau wie deine Augen Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 9788082030597 Počet strán: 248 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách