Gorila je tu stále pre teba! Expresné doručenie na druhý deň už od 2,97€

Kniha Expedícia. Môj ľúbostný príbeh (Bea Uusma)(Absyntovka) - Bea Uusma

Expedícia. Môj ľúbostný príbeh (Bea Uusma)(Absyntovka)

Môj ľúbostný príbeh

Bea UusmaAbsynt (2018)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
19,99€
Zľava 7%
18,59€

Všetko v tejto knihe je pravda! Teda okrem strán 275 a 276... Koniec 19. storočia bol obdobím prvých pokusov o dobytie nedostupných pólov našej planéty. Na let balónom až na Severný pól sa odhodlala aj trojica Švédov zo Štokholmu. Výprava známa pod názvom Andréeho expedícia vyrazila na svoj let na jar roku 1897 – slušivo oblečení a bez akýchkoľvek polárnych skúseností. Nezabudli si pribaliť hrubé encyklopédie a vkusné obleky so šatkami, aby pôsobili reprezentatívne, keď ich budú po návrate vítať oficiálne delegácie a davy ľudí.

Ich vodíkový balón Orol však čoskoro stroskotá a pre troch mužov sa začína márny boj o prežitie.

Švédska spisovateľka Bea Uusma sa do osudu tejto expedície skutočne zamilovala a rozhodla sa, že prekope všetky archívy, aby sa dozvedela pravdu. Prostredníctvom svojej krásnej, pestrej a na informácie bohatej knižky nás Bea Uusma vracia do romantického obdobia, keď pre nás boli ešte mnohé územia len bielymi miestami na mapách a zároveň dokazuje, že po pravde sa oplatí pátrať aj po viac ako sto rokoch.

Originálny názov: Expeditionen: min kärlekshistoria Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 190×260 mm ISBN: 9788082030269 Počet strán: 320 Väzba: šitá

Zaradené v kategóriách