Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Maloletí - výživné a neodkladné opatrenia súdu (Vladimíra Slobodová) - Vladimíra Slobodová

Maloletí - výživné a neodkladné opatrenia súdu (Vladimíra Slobodová)

výživné a neodkladné opatrenia súdu


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
23,00€
Zľava 5%
21,85€

Publikácia má za úlohu vytvoriť ucelený prehľad o inštitúte výživného na deti a mechanizme neodkladných opatrení súdu v zmysle Civilného mimosporového poriadku. Jej úlohou je zamerať sa na vyživovaciu povinnosť rodičov k deťom, preto sú ostatné druhy vyživovacích povinností medzi príbuznými uvádzané v publikácii len krátko. Publikácia vymedzuje základné kritériá určovania či úpravy výšky výživného rodičom na dieťa. Taktiež sa zaoberá jednotlivými druhmi neodkladných opatrení pri maloletých deťoch.
Súčasťou publikácie sú aj pomocné tabuľky používané v niektorých krajinách Európskej únie, aby si čitateľ mohol vytvoriť obraz o spôsobe, myšlienkových pochodoch rozhodovania súdov v iných krajinách a výške výživného na maloleté deti. V publikácii sú vybrané na porovnanie práve tie krajiny, z ktorých si ženy zo Slovenska najčastejšie vyberajú otcov svojich detí.
Publikácia je primárne určená odbornej verejnosti z radov advokátov, sudcov, prokurátorov. Môže poslúžiť aj ako učebná pomôcka študentom práva, ktorí majú záujem bližšie sa zaoberať rodinným právom. Sekundárne je určená pre samotných rodičov a ich deti v sporoch týkajúcich sa výživného na deti a pri podávaní návrhov na vydanie neodkladného opatrenia v zmysle civilného mimosporového konania.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788089603596 Počet strán: 184 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách